Samorządowy Informator SMS
Sport i turystyka
Carpooling - wspólne podróżowanie
TV Powiat

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, ul. Partyzantów 2, 32 - 500 Chrzanów
Godziny pracy: pon: 7:00 - 17:00, wt - śr: 7:00 - 15:00, czw: 7:00 - 17:00, pt: 7:00 - 14:00
e-mail: sekretariat@powiat-chrzanowski.pl, tel: 32 625-79-00
Powiat chrzanowski na II Międzynarodowych Targach Turystycznych SILESIA TOUR 2008

W miniony weekend powiat chrzanowski wraz z wszystkim gminami już po raz drugi uczestniczył w II Międzynarodowych Targach Turystycznych SILESIA TOUR 2008Dekoracja powiatowego stoiska nawiązująca do nadchodzących Świąt Wielkanocnych przyciągała swoją różnorodnością zwiedzających katowicki „Spodek”. Aranżacją stoiska zajął się Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

Targi, które odbyły się od 14 do 16 marca przyciągnęły amatorów turystyki, podróży zarówno krajowych jak i zagranicznych. Bogatą ofertę przedstawiły krajowe i zagraniczne biura podróży. Mogliśmy podziwiać wystrój stoisk naszych południowych sąsiadów: Czechów, Słowaków, Węgrów i innych. Oprócz firm komercyjnych swoje stoiska miały powiaty i gminy, które również posiadają bogatą ofertę turystyczną jak i te skromniejsze, które kuszą specyficznym klimatem.

 

 

 

 

 

Jak co roku było coś dla amatorów świątecznych wypieków i potraw. W piątek poczęstunek przygotowała Cafe Club Nata, stoisko zapełniły patery z wędlinami, faszerowanymi jajkami oraz różnym wypiekami.
W sobotę zagościło u nas KGW Balinianki, panie jak zwykle stanęły na wysokości zadania i zaserwowały odwiedzającym domowej roboty wypieki, których zapach roznosił się wokół stoiska. Nie obyło się bez występu na głównej scenie targowej, gdzie Balinianki zaprezentowały kawałek chrzanowskiego folkloru.
Ostatnim dniem targów była niedziela i również w tym dniu nie zabrakło smacznych świątecznych potraw. Firma cateringowa „Smakosz” z Chrzanowa przygotowała śledzie oraz rolowany boczek z chrzanem, które zachwyciły podniebienia odwiedzających nas gości. Nadmieniamy, że „Smakosz” został laureatem półfinału oświęcimskiego na Małopolskim Festiwalu Smaku.

 

 

Obecnością na powiatowym stoisku zaszczycili nas Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak oraz Burmistrz Libiąża Jacek Latko. Mieli oni okazję porównać jak prezentuje się oferta turystyczna powiatu na tle innych wystawców.
 
Możliwość wspólnego wystawienia się z gminami powiatu okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż dysponowaliśmy różnorodnymi materiałami promocyjno – informacyjnymi, a każdy odwiedzający mógł uzyskać wyczerpujące informacje. Aby uatrakcyjnić pobyt uczestników targów zorganizowaliśmy konkursy dla dzieci oraz losowanie nagród, dzięki czemu udało się nam wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie.

 

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom wszystkim gmin za owocną współpracę, słowa podziękowania kierujemy do wszystkich mieszkańców powiatu, którzy odwiedzili nasze stoisko.


Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych

 

Galeria zdjęć  

Powrót