Nowa hala widowiskowo-sportowa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

25 maja 2006 r. odbył się odbiór techniczny hali widowiskowo-sportowej o wymiarach 12x34 m przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie, której budowę finansował Powiat Chrzanowski.

Nowa hala widowiskowo-sportowa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

W skład komisji odbioru z ramienia Starostwa Powiatowego w Chrzanowie weszli Klementyna Kłeczek - Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju, Józef Orwat - Specjalista Wydziału Promocji i Rozwoju, Jerzy Fraś - Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Magdalena Radwan - Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Jerzy Walczak - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie.

Nowo powstała hala widowiskowo-sportowa jest obiektem stanowiącym odpowiedź na potrzeby wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie, w którym uczą się uczniowie o specyficznych potrzebach edukacyjnych, tzn. z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Nowoczesna sala gimnastyczna oraz przystosowane do wymogów osób niepełnosprawnych pomieszczenia sanitarne, mają duże znacznie zarówno w procesie rehabilitacji jak i rozwoju fizycznego poodpiecznych placówki.

Wykonawcą nowoczesnego obiektu jest Przedsiębiorstwo Budowlane "CHAPEBEX" Sp. z o.o. z Chrzanowa, a koszt inwestycji to 1 280 tys. zł.