Uniwersytet Trzeciego Wieku

26 marca 2007 roku w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie odbyło się zebranie założycielskie stowarzyszenia, które przyjęło nazwę: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie.
Uniwersytet Trzeciego Wieku
W zebraniu, oprócz licznie przybyłych osób reprezentujących różne środowiska, wzięli udział: Starosta Chrzanowski, Janusz Szczęśniak, Wicestarosta Adam Potocki oraz Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Uryga. Chęć przystąpienia do stowarzyszenia wyraziło 47 osób. Zebrani podjęli uchwałę o przyjęciu statutu stowarzyszenia. Został wybrany Zarząd w składzie:
-    Lucyna Kozub-Jentys – prezes
-    Andrzej Pypno
-    Sabina Duda
-    Halina Nowak
-    Jadwiga Dudek
-    Urszula Kupcza
-    Jerzy Fraś.
Do Komisji Rewizyjnej weszli:
-    Alicja Woźniak
-    Jadwiga Spiechowicz
-    Adam Ptasiński.
Stowarzyszenie ma na celu aktywizację społeczną osób starszych poprzez uczestnictwo w różnych formach życia społecznego, prowadzenie edukacji w różnych dziedzinach nauk, a w szczególności w zakresie nauk humanistycznych, kultury i sztuki, medycyny, psychologii i etyki. Dla chętnych będą organizowane wykłady, seminaria, lektoraty języków obcych, warsztaty, prelekcje, a także wycieczki turystyczne i krajoznawcze oraz gimnastyka relaksacyjna i rekreacja. Teraz stowarzyszenie czeka proces rejestracji. Być może już latem odbędą się pierwsze zajęcia.