Atrakcje turystyczne Powiatu w programie „TV LATO”

W sobotę i poniedziałek najciekawsze turystycznie miejsca Powiatu Chrzanowskiego odwiedziła ekipa telewizji TVP 3
Atrakcje turystyczne Powiatu  w programie „TV LATO”
W ramach programu telewizyjnego TV Lato, którego odcinki będą emitowane na przełomie lipca i sierpnia nakręcony zostanie materiał pokazujący najciekawsze, godne uwagi miejsca na ziemi chrzanowskiej.
Celem programu jest prezentacja i promocja Powiatu Chrzanowskiego jako miejsca spędzania czasu wolnego. Forma filmowa w postaci scenek ma podkreślić walory turystyczne naszego regionu i zachęcić telewidzów do odwiedzin pokazanych w filmie miejsc.
Nagrany materiał zostanie przekazany Starostwu i zaprezentowany na stronie internetowej www.powiat-chrzanowski.pl.
Na początku członkowie ekipy przenieśli się do XVIII wieku zwiedzając staropolską wieś na terenie  skansenu w Wygiełzowie. Tajemnice wyplatania wikliny i tworzenia z niej znanych nawet w Europie koszy, tacek i ozdób zdradził im Pan Jan Gaździk z Olszyn.
Następnym punktami odwiedzin były:
  • kościół modrzewiowy w Mętkowie, leżący na Szlaku Architektury Drewnianej i Szlaku Miejsc Papieskich na ziemi chrzanowskiej,
  • pałac w Płazie, w którym mieści się Dom Pomocy Społecznej i ośrodek hipoterapii znany w całym kraju,
  • zalew Chechło wraz z przystaniami łódek, kajaków i rowerków wodnych
Autorka programu Monika Meleń i prowadzący Łukasz Kłuskiewicz byli zachwyceni pięknem naszej ziemi. Nie przypuszczali, że nasz region kryje w sobie tyle wspaniałych, ciekawych miejsc.
W poniedziałek ekipa telewizyjna odwiedziła jeszcze popularne kąpielisko „Balaton” poznając pracę ratowników oraz podstawy nurkowania, które demonstrował Pan Leszek Kuc.
W promieniach zachodzącego słońca na lipowieckim zamku nakręcono pokaz rycerskiej siły i zręczności prezentowany przez Bractwo Rycerskie Zamku Lipowiec oraz sposób pieczenia chrzanowskiego przysmaku czyli Ziemniaków po Cabańsku.
Zakończeniem telewizyjnej przygody były wieczorne ujęcia chrzanowskiego rynku, dla  których oprawę muzyczną stworzył zespół rockowy Vertigo z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini.
Mamy nadzieję, że nakręcony materiał filmowy będzie chętnie oglądany za pośrednictwem naszej strony internetowej zarówno przez mieszkańców gmin powiatu jak i przez osoby z innych części województwa.

Galeria zdjęć

Starosta Chrzanowski wraz z Wydziałem Promocji i Funduszy Pozabudżetowych pragnie podziękować wszystkim, którzy wsparli realizację przedsięwzięcia:

Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec
Dom Pomocy Społecznej w Płazie