Bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych

Fundacja Instytut Studiów Strategicznych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Chrzanowie zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu źródeł finansowania NGO  i budowania partnerstw i projektów.

Bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych

6 sierpnia 2007- Źródła finansowania działań organizacji pozarządowych - przegląd grantodawców

Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom młodych stażem organizacji pozarządowych informacji o dostępnych funduszach na prowadzenie działalności statutowej. Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane krajowe i europejskie źródła finansowania, a także podstawowe zasady pozyskiwania grantów. Szkolenie będzie prowadzone metodą warsztatową.

Program szkolenia:

1. Pozyskiwanie funduszy przez organizacje pozarządowe –  podstawowe zasady
  2. Filozofia grantodawców - czyli jak skutecznie aplikować o środki
  3. Przegląd europejskich źródeł finansowania NGOs
  4. Norweskie granty blokowe
  5. Program operacyjny Kapitał Ludzki
  6. Programy Wspólnotowe: Młodzież i Leonardo da Vinci
  7. Małopolski Regionalny Program Operacyjny
  8. Europejska Współpraca Terytorialna
  9. Przegląd polskich źródeł finansowania NGOs
  10. Kilka uwag o innych grantodawcach
  11. Jak jeszcze zabierać się za szukanie finansowania? Informacje, kontakty, partnerstwa.

7 sierpnia 2007- Budowanie partnerstw oraz tworzenie projektów partnerskich

Warsztaty nt. współpracy partnerskiej mają na celu zwiększenie świadomości korzyści i wzmocnienie kompetencji w zakresie budowania relacji współpracy partnerskiej w różnym zakresie i poziomie zaawansowania. Spotkania pomogą organizacjom w lepszym przygotowaniu się do tego działania, analizie mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń, rozpoznaniu swojego otoczenia instytucjonalnego i praktycznej nauce budowania partnerstw, w tym tworzenia projektów partnerskich, stanowiących pierwszy krok w kierunku nawiązywania trwałej współpracy pomiędzy przedstawicielami Trzeciego Sektora.

Program warsztatów:

1. Zasady relacji partnerskich
  2. Korzyści z partnerstwa
  3. Zagrożenia partnerstwa
  4. Budowanie partnerstwa projektowego
  5. Przygotowanie projektu partnerskiego
  6. Umowa partnerska

Szkolenia odbędą się w budynku Starostwa Powiatowego – ul. Partyzantów 2 (Sala Konferencyjna - II piętro) w godzinach od 10.00 do 16.30

W celu zgłoszenia się na szkolenie prosimy odesłać wypełniony formularz zamieszczony poniżej na adres
e-mail e.bartoszek@iss.krakow.pl,  wysłać fax lub zadzwonić pod numer tel/fax: (012)421-83-40. W związku z ograniczoną liczbą miejsc rejestracja uczestników następuje w kolejności zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach oraz korzystaniu z bezpłatnych usług doradczych.