Trwają prace wykończeniowe w nowo wybudowanej hali sportowej

Pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną. Możliwość uprawiania m.in. siatkówki, koszykówki, tenisa, zapasów, gimnastyki sportowej, badmintona czy judo. Wszystko to  znajdzie się w hali widowiskowo – sportowej przy Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Trzebini.

Trwają prace wykończeniowe w nowo wybudowanej hali sportowej

Rozpoczęta w maju 2006r. budowa dobiega powoli końca. Obecnie trwają prace wykończeniowe m.in. montaż siedzeń dla publiczności. Oprócz tego budowana jest tzw. przewiązka łącząca halę z budynkiem szkoły.

Zasadniczą część hali stanowi sala o powierzchni 1030,34 m2 połączona z widownią na 170 miejsc siedzących ustawionych w trzech grupach po 7 lub 6 rzędów. Konstrukcję nośnika hali stanowi drewno klejone, a zaplecze wykonane jest na konstrukcji żelbetonowej. Szczególnie interesująca jest podłoga obiektu, którą stanowić arena typu sportowego – wentylowana.

Wymiary hali pozwalają przeprowadzać na niej nawet zawody pierwszoligowe w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Ze względu na funkcję obiektu przyszkolnego będzie również wykorzystywana do wystawiania przedstawień teatralnych lub szkolnych, organizowania innych imprez rozrywkowych lub szkoleniowych wymagających dużej powierzchni użytkowej.

Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych - główne wejście do obiektu jest połączone z otaczającym terenem rampą o spadku 6,0 % wyposażoną w poręcze. Dzięki wyposażeniu i odpowiednim wymiarom szatni, umywalni oraz wszystkich pomieszczeń zlokalizowanych na parterze budynku hali, obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto hala zostanie wyposażona w salkę do ćwiczeń gimnastyczno – ruchowych.

Hala powstała przy współudziale finansowym Gminy Trzebinia – 500 000 zł i Ministerstwa Sportu – 594 000zł . Całkowity koszt robót 2 800 000 zł.
Obecnie ogłoszony jest przetarg na zabudowę i zagospodarowanie terenu wokół hali.