Deklaracja wspólnych działań dla stworzenia Centrum Kształcenia Ustawicznego

5 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chrzanowie odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia partnerstwa na rzecz Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Deklaracja wspólnych działań dla stworzenia Centrum Kształcenia Ustawicznego

Na sali konferencyjnej zgromadzili się Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, Wicestarosta Adam Potocki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Uryga, dyrekcja Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie, przedstawiciele szkolnictwa oraz przedsiębiorcy.

Celem spotkania było sformalizowanie działań (utworzenie partnerstwa) na rzecz wspólnego aplikowania o środki unijne z „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki” na Centrum Kształcenia Ustawicznego na terenie Powiatu Chrzanowskiego.
"Byłoby niegospodarnością nie skorzystać z tych dodatkowych pieniędzy jakie możemy pozyskać – powiedział Wicestarosta Adam Potocki – naszym zadaniem jest dostosować się do cyklu edukacyjnego. CKU ma być elastyczne, istotne jest to żeby współpracować".

Wizja CKU to utworzenie jednostki edukacyjnej dla dorosłych, która dysponować będzie wachlarzem narzędzi prowadzących do podniesienia kwalifikacji zawodowych wśród bezrobotnych i osób pracujących. Ważny jest też rozwój kwalifikacji pracowników i inwestowanie w podniesienie umiejętności młodych wkraczających na rynek pracy. W szczególności optuje się za nabywaniem konkretnych umiejętności zawodowych i wdrażaniem nowych technologii.

Po gorącej dyskusji, podczas której wszyscy zaprezentowali swoje zdanie i ewentualne wątpliwości postanowiono rozpocząć prace nad tekstem porozumienia o partnerstwie na rzecz utworzenia CKU.