"Dzień Weterana" okazją do spotkania pokoleń

Z okazji "Dnia Weterana" w dniu 10 września 2007r. Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak spotkał się z weteranami - żołnierzami i partyzantami walczącymi w obronie ojczyzny.

"Dzień Weterana" okazją do spotkania pokoleń

Podczas spotkania młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Chemicznych w Trzebini zaprezentowała projekcję multimedialną poświęconą wojnie i Generałowi Władysławowi Andersowi oraz program artystyczny. Nad jej przebiegiem czuwali nauczyciele: Bożena Bieda, Barbara Blaut i Paweł Siejka.

Starosta Chrzanowski odznaczył pamiątkowym dyplomem przybyłych obrońców ojczyzny. Z kolei przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych w osobach Franciszka Gałki – Prezesa i Władysława Stawarczyka - Sekretarza wręczyli Staroście dyplom i statuetkę upamiętniające  90 - tą rocznicę powstania związku.
Członek prezydium Wojewódzkiego Zarządu ZKRPiBWP, Zbigniew Ptasiński odznaczył medalem za zasługi dla Związku Pana Wojciecha Wodiczko.
„ Jestem dumny, że mogę tu Panów gościć, nie tylko ze względu na przelaną na wojnie krew ale i ze względu na pracę na rzecz odbudowy zniszczonego wojną kraju” – powiedział w swym przemówieniu Starosta Janusz Szczęśniak.

Jeden z kombatantów wojennych – Julian Jochymek, biorący udział w konferencji przypomniał, jak walczył w okolicach Przemyśla - „Z Przemyśla szło nas 180 – wszyscy po szkole rycerskiej. Połowa nie przeżyła” - zapytany, co sądzi o tego typu spotkaniach wzruszony odpowiedział - „Są bardzo potrzebne, by pamięć o bohaterach nie wygasła. Bardzo mi się podobało wystąpienie młodzieży, to było bardzo przyjemne spotkanie, na wysokim poziomie, widać, że organizatorzy włożyli dużo wysiłku, by to wszystko przygotować”.

Dyplom z rąk Starosty otrzymali:
1.Józef Ornacki – Prezes Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów PolitycznychTrzebinia
2.Stanisław Luty - Prezes Koła ZKRPiWP Alwernia
3.Franciszek Bogacz -Prezes Koła ZKRPiWP Żarki