Uroczysta Noc Fatimska

W sobotę 15 września Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak uczestniczył w obchodach Dziesięciolecia koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini

Uroczysta Noc Fatimska

Uroczystość ta połączona była z tradycyjnymi „Nocami Fatimskimi” i odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini.
Idea obchodów „Nocy Fatimskich” łączy się z objawieniami jakie miały miejsce w 1917 roku w Fatimie, gdzie w niewielkiej portugalskiej wiosce trójce dzieci  ukazała się Matka Boska. W swych objawieniach przekazywała światu orędzie wzywające do nawrócenia oraz zadośćuczynienia za grzechy, a także do modlitwy różańcowej.
Na pamiątkę tego wydarzenia w wielu miejscach na świecie organizowane są tzw.„Noce Fatimskie”.

Uroczysta, koncelebrowana Msza Św. Prowadzona była przez Jego Eminencję Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego oraz duchownych z terenu Powiatu Chrzanowskiego.
W uroczystościach udział wzięli również przedstawiciele Samorządów lokalnych oraz przedstawiciele firm i zakładów współpracujących oraz wspierających Sanktuarium.
W trakcie uroczystej Mszy św. delegaci Powiatu Chrzanowskiego w składzie: Pan Janusz Szczęśniak - Starosta Chrzanowski, dwóch Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Chrzanowskiego - Andrzej Jura i Tadeusz Szybalski oraz Zastępca Burmistrza Trzebini Wiesław Pierzchała wręczyli dary dla Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Po zakończeniu uroczystej Mszy Św. miała miejsce procesja wędrująca dookoła murów klasztornych przy zapalonych świecach i śpiewie pod przewodnictwem figury Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystości Fatimskie zakończyły się jak zwykle późno w nocy.