Nagrody dla najlepszych uczniów

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak i Wicestarosta Adam Potocki wręczyli nagrody dla wyróżniających się uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Nagrody dla najlepszych uczniów

Uhonorowani zostali nie tylko sami uczniowie ale także ich rodzice, którzy otrzymali z rąk władz Powiatu listy gratulacyjne.

Nagroda Starosty dla najlepszych uczniów przyznawana jest corocznie, na podstawie Uchwały Zarządu Powiatu, w trzech kategoriach:
- za najlepsze wyniki w nauce,
- za najlepsze osiągnięcia sportowe,
- za najlepsze osiągnięcia artystyczne.
Celem nagrody jest uhonorowanie pracowitości, uzdolnień i umiejętności uczniów ze szkół powiatowych. W bieżącym roku wartość nagrody wynosi 750 zł. Uczniowie sami mogą wybierać nagrody w ramach tej kwoty.

Poniżej pozwalamy sobie przedstawić sylwetki laureatów:

Nagroda za najlepsze osiągnięcia artystyczne.
Monika Libura -  jest uczennicą klasy  II d Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Libiążu. Monika jest uczennicą sumienną, odpowiedzialną i zdyscyplinowaną. Czynnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły. Jest bardzo koleżeńska, wyróżnia się wysoką kulturą osobistą. Jej specjalnością jest taniec.
Do jej najważniejszych osiągnięć artystycznych należą:

• I miejsce solo w XX Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talent Małopolski 2007r” (zespół „Impuls” wyróżnienie)
  • I miejsce solo w Przeglądzie Form Tanecznych w IX Powiatowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej
  • I miejsce zespól „Impuls” – Przegląd Form Tanecznych w IX Powiatowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej
  • I miejsce zespół „Impuls” – Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna – Ogólnopolski Festiwal Integracyjny pod patronatem  Anny Dymnej
  • IV miejsce solo – Krajowe Mistrzostwa Polski Street Dance Show Break Dance i Electrik Boogie, kwalifikacje do reprezentacji Polski
    Monika jako nagrodę wybrała aparat fotograficzny.

Nagroda za najlepsze osiągnięcia sportowe.
Katarzyna Kumor - jest uczennicą również klasy II d Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Libiążu. Jest sumienna, zdyscyplinowana, koleżeńska, aktywnie uczestniczy w życiu sportowym szkoły.
Osiąga sukcesy w biegach przełajowych oraz w biegach z przeszkodami.
Do najważniejszych osiągnięć sportowych za ubiegły rok należą:

• IX miejsce w biegach górskich
  • II miejsce na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego juniorów młodszych i juniorów w Lekkiej Atletyce na dystansie 2 km. z przeszkodami
  • XIV miejsce na Mistrzostwach Polski (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży)w Szczecinie
  • VII miejsce na Małopolskiej Licealiadzie w biegach przełajowych w Nowym Targu
  • III miejsce na Ponadwojewódzkich eliminacjach do Mistrzostw Polski (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) dystans 1,5 km z przeszkodami.
  • IX miejsce na Ponadwojewódzkich eliminacjach do Mistrzostw Polski w biegach przełajowych
  • III miejsce w Ponadwojewódzkich Eliminacjach do mistrzostw Polski na dystansie 2 km z przeszkodami
  • I miejsce w sztafetach powiatowych

Krakowski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki nadał Katarzynie tytuł zawodniczki III klasy sportowej – na podstawie wyniku: 1500m z przeszkodami 5: 32.80.
Jako nagrodę Katarzyna wybrała monitor do komputera.

Nagroda za najlepsze wyniki w nauce.
Wojciech Zając –  jest uczniem  I Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.
Wojtek  szczególną uwagę poświęca informatyce i językowi angielskiemu. Znacznie przekroczył wymagania programowe, świadczą o tym jego osiągnięcia w kraju i na arenie międzynarodowej.  Współpracuje z  kołami naukowymi Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu  Wrocławskiego, oraz uczelniami z USA i Wielkiej Brytanii. Systematycznie współpraccuje z redakcjami branżowych pism informatycznych (miesięczniki „PSD magazine”, PHP Solutions”) które cenią  jego wiedzę i doświadczenie. W 2006 r. otrzymał tytuł „Uczeń z klasą”.
Do najważniejszych osiągnięć Wojtka należą:

• II miejsce w konkursie „Mistrz Klawiatury 2007”
  • II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Cool Site” nagroda za stworzenie popularnego serwisu webmasterskiego
  • Ogólnopolski konkurs „Diversity 2006” - finał
  • Prowadzenie wykładu na Politechnice Warszawskiej, temat: „Antologia Webdevelopera” – grudzień 2006r.
  • Stworzenie kilkudziesięciu stron internetowych dla firm i korporacji międzynarodowych (Microsoft, eBay, Warner Bros, Oreilly), uczelni zagranicznych(NP. University of Bath) oraz projektów własnych (sukces na rynku USA, serwis Twitter.com)
  • Rozwój projektu programistycznego „Framework CSS”, publikacja artykułów o tematyce informatycznej, prowadzenie dyskusji na forum ogólnopolskim.
  • Udział w projekcie tłumaczeniowym dokumentów W#C oraz Bugtraq niekomercyjne propagowanie prawidłowych technologii (standardy dostępczości) i ruch na rzecz polepszania jakości stron internetowych instytucji publicznych.
  • Stworzenie strony internetowej szkoły oraz jej regularna aktualizacja

Ponadto zajmował wysokie miejsca w konkursach powiatowych.
Wojtek wybrał jako nagrodę wybrał konsolę do gry.