Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe do udziału w Turnieju „Z podwórka na stadion”

Do 21 kwietnia trwają zapisy do kolejnej, VIII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. To największy w Polsce turniej piłki nożnej dla dziesięciolatków i młodszych dzieci.

Patronat honorowy nad rozgrywkami objęli: Leo Beenhakker, UEFA – Program Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ekstraklasa. Po raz pierwszy dziecięcy turniej uzyskał wsparcie Trenerów Młodzieżowych Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, którzy weszli w skład Sztabu Szkoleniowego Turnieju. Uczestnicy tegorocznej edycji Turnieju zagrają o nagrodę główną: Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Wembley. Na małych piłkarzy czekają też inne wspaniałe nagrody. Dodatkowo - każda z drużyn, która zgłosi się do Turnieju, otrzyma piłkę.

Turniej przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców w wieku do lat 10.

Jak zgłosić drużynę ?
21 kwietnia upływa termin rejestracji drużyn do Turnieju. Trenerzy lub nauczyciele w-f powinni zgłaszać 12 osobowe drużyny dziewcząt lub chłopców, wysyłając formularz zgłoszenia: przez Internet (plik do pobrania ze strony www.zpodworkanastadion.pl lub www.uks.info.pl), pocztą tradycyjną bezpośrednio do Działu UKS przy PZPN, ul. Miodowa 1, 00-080 Warszawa lub faksem do działu UKS przy PZPN, nr (22) 625-38-86.
Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl
Dodatkowych informacji udziela Agnieszka Dźwigoń, tel. 033/ 873 15 99; mail: a.dzwigon@maspex.com.pl

Rozgrywki rozpoczną mecze na etapie gminnym, powiatowym. Najlepsze drużyny z powiatów zagrają w finałach wojewódzkich, które będą wielkim wydarzeniem piłkarskim w każdym z regionów (od 26 maja do 13 czerwca). Najlepsze drużyny z poszczególnych województw wyjadą na wakacyjne obozy półfinałowe, a ich zwycięzcy spotkają się w Wielkim Finale w Krakowie, w dniach 12 – 14 września.

Turniej rozgrywany jest na podstawie przepisów gry w piłkę nożną, zgodnie z regulaminem Turnieju i obowiązującymi postanowieniami PZPN. Na każdym szczeblu zwyciężyć i awansować do kolejnego etapu mogą: jedna drużyna dziewcząt i chłopców.

Najlepsi przegrani mają szansę grać dalej !!!
Zawodnicy słabszych zespołów mają możliwość wzięcia udziału w kolejnych szczeblach rozgrywek bowiem trener zwycięskiej drużyny może dobrać do swojej reprezentacji 5 zawodników innych zespołów. Dzięki temu Turniej przyczynia się do wyłaniania piłkarskich talentów, bo w ogólnopolskim finale triumfować może zawodnik, którego drużyna odpadła już na etapie gminnym.