Zapraszamy na Święto Chleba

W dniach 14 – 15 czerwca na placu Wolnica w Krakowie odbędzie się Święto Chleba, organizowane w ramach IV Małopolskiego Festiwalu Smaku.

Zapraszamy na Święto Chleba

W ramach imprezy przewidziano prezentacje wystawców, konkurs pieczenia w piecu chlebowym obwarzanków i figurek przygotowanych przez dzieci. Będą też występy kapel regionalnych, zespołów tańca regionalnego.
Dla smakoszy zaplanowano wielką degustację produktów regionalnych oraz tradycyjnych wypieków.

ŚWIĘTO CHLEBA
Małopolski Festiwal Smaku
Kraków, Plac Wolnica 14 – 15.06.2008.

Patronat medialny: Telewizja Polska, Przegląd Piekarski i Cukierniczy, Cukiernictwo i Piekarstwo, Magiczny Kraków, Polskie Radio, Klimaty Krakowa
Imprezy towarzyszące:  Forum Piekarzy, wystawa Muzeum Etnograficznego pt. „Siedem i pół wieku chleba”.

Plac Wolnica 14.06.2008.
9:30 Otwarcie stoisk wystawienniczych
10:00 – 11:30 Koncert Orkiestry Dętej Kopalni Soli w Wieliczce
11:00 Uroczyste otwarcie Święta Chleba i Małopolskiego Festiwalu Smaku
11:30 – 16:30 Rozpoczęcie plebiscytu „Małopolski Smak” oraz plebiscytu w ramach Święta Chleba
- prezentacje wystawców
- występy orkiestr i zespołów folklorystycznych z różnych regionów Małopolski
- plenerowe gotowanie potraw regionalnych
- degustacje produktów regionalnych i małopolskiego pieczywa
- konkurs pieczenia krakowskich obwarzanków, precli i bajgli z udziałem dzieci. Pokaz prowadzony przez mistrzów piekarstwa pod hasłem: „czerpanie ze źródeł”, przybliżająca temat wypieku ze starych receptur.
16:30 Rozdanie nagród dla dzieci biorących udział w pieczeniu.
17:00 – 18:30 Koncert Hanki Chowaniec – Rybak z zespołem
18:30 – 18:45 Uroczyste zakończenie pierwszego dnia Święta Chleba

Plac Wolnica 15.06.2008.
9:00 Otwarcie stoisk wystawienniczych,
9:30 Uroczysta msza święta w kościele Bożego Ciała na Kazimierzu w intencji rzemieślników i przedsiębiorców
9:30 – 15:00 Rozpoczęcie drugiego dnia plebiscytu „Małopolski Smak” oraz plebiscytu jubileuszowego w ramach Święta Chleba
- prezentacje wystawców
- konkurs pieczenia w piecu chlebowym obwarzanków i figurek przygotowanych przez dzieci.
- występy kapel regionalnych, zespołów tańca regionalnego.
- wielka degustacja produktów regionalnych oraz tradycyjnych wypieków.
10:30 Koncert Big Bandu „Echo Podhala” z Limanowej
11:30 Rozpoczęcie konkursu „Małopolski Smak” z udziałem jury konkursowego
13:30 Zakończenie plebiscytu „Małopolski Smak”, zakończenie obrad kapituły konkursu „Małopolski Smak”
17:00 Rozstrzygnięcie plebiscytu i konkursu „Małopolski Smak”, plebiscytu na najlepszy chleb - wręczenie nagród laureatom, losowanie nagród dla publiczności.
17:30 Uroczyste zakończenie imprezy
17:40 Koncert  Vitalija Petraniuka