Przekazanie samochodu Hospicjum

4 lipca Wicestarosta Adam Potocki przekazał Stowarzyszeniu Hospicjum Homo – Homini im Św. Brata Alberta w Jaworznie powiatowego Opla Astrę, który od dziś będzie służył pracownikom i podopiecznym chrzanowskiej filii tej instytucji.

Przekazanie samochodu Hospicjum

„To dobre auto i jestem pewien, że będziecie z niego zadowoleni” – powiedział Wicestarosta przekazując kluczyki na ręce Pani Marii Bryły Prezes Stowarzyszenia.

„Ten samochód to duże udogodnienie dla mieszkańców powiatu, którzy są pacjentami hospicjum. Często zdarza się, że trzeba jechać do osoby potrzebującej pomocy w nocy, albo w odległe zakątki powiatu, gdzie nie jeżdżą publiczne środki transportu, z których dotychczas korzystaliśmy.” – wyjaśnia zadowolona Maria Bryła – „Poza tym jazda samochodem do potrzebującego to komfort dla pielęgniarki, która wiezie ze sobą sprzęt medyczny np. kroplówkę.”

Po oficjalnym przekazaniu przed budynkiem Starostwa samochód ruszył w swoją pierwszą trasę z nowymi właścicielami.