Zapraszamy na pierwszy Dzień Powiatu – 13 września 2008

IRA, Sztywny Pal Azji, Powiatowy Turniej Gmin, festiwal baniek mydlanych to tylko nieliczne z wielu atrakcji, jakie czekają na mieszkańców powiatu, którzy przybędą 13 września na błonia przy Starostwie Powiatowym w Chrzanowie.

Zapraszamy na pierwszy Dzień Powiatu – 13 września 2008

Każdy, kto zdecyduje się przyjść znajdzie coś dla siebie. Już o godzinie 10 na dużej sali w Starostwie zaczyna się Turniej szachowy, a o godzinie 11 miłośnicy i konstruktorzy latawców staną do Konkursu latawcowego.

Na najmłodszych czekają m.in. festiwal baniek mydlanych, który na pewno zainteresuje też dorosłych, wesołe miasteczko oraz występy zespołów dziecięcych. Spragnieni szczypty adrenaliny będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami na ścianie wspinaczkowej a miłośnicy biegania wystartują w Powiatowym biegu po błoniach.

Po raz pierwszy w powiecie odbędzie się Powiatowy Turniej Gmin, w którym reprezentacje poszczególnych gmin będą walczyć o puchar Starosty Chrzanowskiego.
O godzinie 11 mieszkańcy powiatu będą mieli możliwość popisania się swoimi zdolnościami kulinarnymi w Konkursie Ziemniaków po Cabańsku.

Popołudnie i wieczór to część koncertowa. Gwiazdami wieczoru są gwiazda polskiego rocka IRA, której ostatni krążek "Londyn 08:15" ukazał się w 2007 roku oraz powracający na polską scenę muzyczną Sztywny Pal Azji, który zaprezentuje swoje dawne przeboje jak i utwory z nowej płyty „Miłość jak dynamit”.
Oprócz uznanych gwiazd polskiej sceny muzycznej zagrają też kapele z Powiatu Chrzanowskiego – rozpoczynające karierę Bongo Jerusalem, które ostatnio wydało singiel „Supermen” i Trafo grające od 2001 roku, po kilku latach przerwy powracające z koncertami na ziemię chrzanowską.

Gorąco wszystkich zapraszamy!!!!!

Program Dnia Powiatu

08:00 – Msza Święta w intencji samorządu Powiatu Chrzanowskiego – parafia p.w. Św. Mikołaja w Chrzanowie
10: 00 - TURNIEJ SZACHOWY – duża sala – budynek Starostwa