Lepszy odbiór TPV Kraków w Powiecie Chrzanowskim

Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak uczestniczył w uroczystości uruchomienia przekaźnika telewizyjnego „Kosztowy”, która odbyła się w siedzibie TVP Kraków na Krzemionkach w sobotę 11 października.

Lepszy odbiór TPV Kraków w Powiecie Chrzanowskim

Uruchomienie przez TPV Kraków i TP Emitel nowego przekaźnika na mysłowickim osiedlu Kosztowy zapewni jeszcze lepszy odbiór programu Telewizji Kraków także na terenie naszego powiatu. Oprócz nas skorzystają na tym także mieszkańcy powiatów: olkuskiego, oświęcimskiego, wadowickiego, miechowskiego. Wystarczy ustawić w telewizorach odbiór na kanale 42 ( częstotliwość 639,25).

Dotychczas mieszkańcy zachodniej Małopolski musieli instalować specjalne anteny, aby odbierać program TVP Kraków w odpowiedniej jakości. Spowodowane to było tym, że sygnał z krakowskiego nadajnika hamowały skały Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

Na uroczystość przybyli m.in.: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Poseł na Sejm RP Beata Szydło, była także Pani Barbara Bubula, członek KRRiTV.
Z naszego powiatu obecni byli Starosta Janusz Szczęśniak, Wiceburmistrz Libiąża Jarosław Łabęcki, Wójt Babic Roman Warchoł, Przewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie Krzysztof Zubik, Przewodniczący Rady Miasta w Trzebini Aleksander Nowak.

Oprócz części oficjalnej odbyły się pokazy i występy artystyczne. Powiat Chrzanowski reprezentowała Orkiestra Górnicza z Libiąża.