Wsparcie dla rodzin i opiekunów zajmujących się osobami niezdolnymi do samodzielnej egzystencji

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie informuje o możliwości skorzystania z dwutygodniowych turnusów opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych i starszych wymagających stałej opieki.

Wydział Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie rozpoczyna realizować zadanie, pn.:  „Wsparcie rodzin i opiekunów długotrwale zajmujących się osobami niezdolnymi do samodzielnej egzystencji ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność i wymagających stałej opieki, mające na celu odciążenie ich w codziennych obowiązkach poprzez zapewnienie podopiecznym okresowego pobytu w ośrodkach wsparcia lub podobnych placówkach świadczących usługi opiekuńcze”.

W ramach projektu przewiduje się organizację dwutygodniowych turnusów opiekuńczych, w siedmiu odpowiednio przystosowanych obiektach własnych, w 2009 roku, będą Caritas Archidiecezji Krakowskiej z siedziba w Krakowie, Stowarzyszenie im. Doktora Edmunda Wojtyły w Wadowicach oraz Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim – Prowincja Krakowska z siedzibą w Rząsce.

Z oferty będą mogły skorzystać osoby niepełnosprawne i starsze wymagające stałej opieki, które przyjadą do ośrodków same lub zostaną dowiezione przez rodziny lub opiekunów. Koszt dojazdu do ośrodka organizującego turnus opiekuńczy pokrywa uczestnik, natomiast pobyt beneficjenta na turnusie jest bezpłatny.

Druki wniosków oraz wszelkie informacje można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie p. 32 w poniedziałki od 7.00 do17.00, wtorek – piątek od 7.00 do 15.00, tel. (032) 624-11-30.