Podwójny sukces podczas targów turystycznych w Katowicach

Powiat Chrzanowski otrzymał nagrody w dwóch kategoriach konkursu z okazji XV Jubileuszowych Międzynarodowych Targów Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2009, które odbyły się w dniach 27-29.03.2009 r. w Katowicach.

Podwójny sukces podczas targów turystycznych w Katowicach

Impreza odbyła się na terenie  Międzynarodowych Targów Katowickich przy ul.Bytkowskiej 1B.
Podczas targów swoje oferty zaprezentowało 150 wystawców z Czech, Niemiec, Ukrainy, Słowacji, Syrii, Włoch, Węgier i Polski. Jubileuszowej edycji Targów GLOB towarzyszyły konferencje oraz sympozja poruszające m.in. temat bezpieczeństwa w turystyce i na górskich szlakach, systemów rezerwacyjnych w turystyce, a także konkursy w następujących kategoriach:

• Super Wystawca GLOB 2009 - przedmiotem oceny była forma prezentacji produktu przez Uczestnika Konkursu podczas Targów;
  • Super Stoisko GLOB 2009 - przedmiotem oceny była zabudowa własna stoiska lub aranżacja zabudowy organizatora Targów;
  • Super Gadżet GLOB 2009 - przedmiotem oceny był bezpłatny przedmiot bądź usługa udostępniane zwiedzającym Targi przez Uczestnika Konkursu;
  • Super Degustacja GLOB 2009 - przedmiotem oceny był poczęstunek oferowany zwiedzającym Targi przez Uczestnika Konkursu.

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie wraz z gminami: Alwernia, Babice, Chrzanów, Trzebinia wzięło udział w konkursie w dwóch kategoriach otrzymując Dyplomy Zarządu Międzynarodowych Targów Katowickich:

• za zajęcie II miejsca w kategorii Super Degustacja GLOB 2009
  • za zajęcie III miejsca w kategorii Super Stoisko GLOB 2009

Potrawą, jaką Powiat Chrzanowski zgłosił do konkursu były tradycyjnie Ziemniaki po Cabańsku przygotowane przez Restaurację „Stare Mury” z Chrzanowa.

Nowy Wystrój stoiska Powiatu Chrzanowskiego wykonany nowoczesną technologią na siatce mesch, swoją oryginalnością i elegancją przyciągał licznych zwiedzających i zachęcał do uprawiania aktywnej turystyki na naszej ziemi.

Więcej informacji o targach znajduje się na stronie www.glob.mtk.katowice.pl