19 Krakowski Salon Turystyczny w Krakowie

W miniony weekend, tj 3-5 kwietnia 2009 roku Powiat Chrzanowski uczestniczył w największych w Polsce Południowej targach turystycznych -„19 Krakowskim Salonie Turystycznym”. Impreza odbyła się na terenie Hali Kortów Tenisowych AWF w Krakowie. Salon, jak co roku stał się doskonałą okazją do zapoznania się z nowymi oryginalnymi kierunkami podróży, okazją do porównania bogatej oferty wyjazdów wakacyjnych oraz możliwością zakupienia ich ze specjalnymi targowymi zniżkami.

19 Krakowski Salon Turystyczny w Krakowie

Odwiedzający nie zawiedli i tłumnie oblegali stanowiska wystawiennicze. Podczas targów swoje oferty zaprezentowało 109 wystawców głównie z Polski, ale również ze Słowacji, Czech, Węgier, czy RPA.

Imprezie towarzyszyły wykłady oraz seminaria. Oprócz tego każdy z wystawców zadbał o uatrakcyjnienie oferty targowej we własnym zakresie. Odwiedzający mogli posłuchać występów ludowych kapel, spróbować regionalnych potraw, zebrać wiele atrakcyjnych ofert, w tym wakacyjnych, przygotowanych przez licznie wystawiające się biura podróży.
Wśród wystawców nie brakowało także gmin i powiatów. Dodatkową atrakcją była degustacja win. Na zwiedzających czekały piękne kolorowe wystawy i ekspozycje.

Nowy Wystrój stoiska Powiatu Chrzanowskiego wykonany nowoczesną technologią na siatce mesch, swoją oryginalnością i elegancją przyciągał licznych zwiedzających i zachęcał do uprawiania aktywnej turystyki na naszej ziemi.

Wspólnie ze wszystkimi gminami powiatu chrzanowskiego promowaliśmy atrakcje turystyczne ziemi chrzanowskiej, a przede wszystkim aktywne spędzanie wolnego czasu.  Przybyłych gości zachęcaliśmy do weekendowych wycieczek, odwiedzania pięknych zakątków naszego powiatu kuszących swą zielenią, licznymi ścieżkami rowerowymi oraz szlakami turystycznymi, do odpoczynku od zgiełku miasta.

W sobotę ogromnym zainteresowaniem cieszyły się nasze rodzime „Ziemniaki po Cabańsku”, którymi częstowaliśmy odwiedzających. W niedzielę na stoisku powiatu chrzanowskiego można było wygrać atrakcyjne nagrody biorąc udział w loterii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom powiatu chrzanowskiego, za udział w targach i odwiedzenie stoiska powiatowego.