II Koncert Maryjny Chórów - Czerna 2009 pozostanie w naszej pamięci

W dniu 31 maja 2009 roku odbył się już drugi z rzędu Koncert Maryjny Chórów powiatów krakowskiego i chrzanowskiego oraz Miejskiej Orkiestry Dętej z Trzebini pod honorowym patronatem Jego Eminencji Metropolity Krakowskiego Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.

II Koncert Maryjny Chórów - Czerna 2009 pozostanie w naszej pamięci

Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, którą poprowadził gospodarz Sanktuarium- Przeor OO. Karmelitów Bosych w Czernej Kazimierz Franczak.
Tak jak w roku ubiegłym Powiat Chrzanowski reprezentował Starosta Janusz Szczęśniak, a Powiat Krakowski Wicestarosta Andrzej Furmanik, natomiast wśród zaproszonych i licznie przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych samorządów z obydwu w/w powiatów.

W tym roku uroczystości II Koncertu Maryjnych Chórów uświetniły występy następujących grup chórzystów z Powiatu Chrzanowskiego oraz Powiatu Krakowskiego:
• Chór Męski „Żaby" z Chrzanowa pod dyrekcją Pana Władysława Bialika,
• Chór „Canticum Canticorum" z Libiąża pod dyrekcją Pana Piotra Ciuły,
• Chór „Milenium" z Trzebini pod dyrekcją Pana Wasyla Stefaniuka,
• Chór „ Echo" z Trzebini pod dyrekcją Pana Jerzego Chłopka,
• Chór Męski „Akord" z Krzeszowic pod dyrekcją Pana Jana Rosiaka,
• Chór Żeński „Wrzosy" z Wrząsowic pod dyrekcją Pani Izabeli Ziemiańskiej,
• Chór „Primavera" z Poskwitowa pod dyrekcją Pana Ryszarda Pluteckiego,
• Schola Parafii p.w. „Wszystkich Świętych" z Rudawy pod dyrekcją Pana Piotra Bycia,
oraz Miejska Orkiestra Dęta z Trzebini pod dyrekcją Pana Krzysztofa Paluchowskiego.

Wspaniałe występy każdego z w/w chorów były nagradzane gromkimi brawami oraz pamiątkowymi statuetkami i dyplomami.