Są pieniądze na staże i dotacje na działalność gospodarczą

Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie pozyskał kolejną dotację. Kwota 1,074 tys. zł z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zostanie przeznaczona na 40 dodatkowych staży dla osób do 25 roku życia oraz na dotacje dla 50 osób chcących założyć własną firmę.

Są pieniądze na staże i dotacje na działalność gospodarczą

Chrzanowski PUP otrzymał ponad milion złotych z rezerwy Ministra na dwa programy.
- Pierwszy ma na celu zwiększenie aktywności zawodowej bezrobotnych, którzy nie ukończyli jeszcze 30 lat, a drugi jest związany z rozwojem małej i średniej przedsiębiorczości - wyjaśnia Lidia Góralewicz, główny specjalista w Zespole Projektowym Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie.
W 2009 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przekazało chrzanowskiemu pośredniakowi ponad 4,3 mln zł na realizację zadań z zakresu promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. Pracownicy wystarali się o kolejne ponad 6 mln zł.