Czy radni będą za platformą?

W marcu 2008 roku Powiat Chrzanowski złożył do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wniosek o dofinansowanie projektu: e.SOS@powiat-chrzanowski.pl - Inteligentna Platforma Pomocowa na terenie Powiatu Chrzanowskiego.

Czy radni będą za platformą?

W marcu 2009 roku resort umieścił pomysł chrzanowskiej platformy na pierwszym miejscu listy rankingowej wśród projektów informatycznych. Całkowita wartość projektu została oszacowana na 1.227.875 zł. MSWiA zadeklarowało stuprocentowe pokrycie kosztów realizacji przedsięwzięcia.
W związku z prowadzonymi pracami w zakresie nowelizacji ustawy budżetowej w czerwcu 2009 roku MSWiA Departament Informatyzacji wystąpił z zapytaniem: czy powiat jest gotowy zrealizować projekt przy zmniejszonym do 75 proc. dofinansowaniu z ministerstwa pokrywając jednocześnie kwotę 306.969 zł.
Zarząd Powiatu skierował sprawę na sierpniowe posiedzenie rady. To ona zdecyduje o dalszych losach nowatorskiej Inteligentnej Platformy Pomocowej, która ułatwiłaby życie klientom wszystkich urzędów w powiecie. Przed radnymi trudna decyzja.
Projekt jest dopełnieniem aktualnie wdrażanego w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie systemu elektronicznego obiegu dokumentów oraz elektronicznej skrzynki podawczej o punkty dostępowe do Internetu oraz Inteligentną Platformę Pomocową.
(KR)