Policja doceniła swoich ludzi

W przedostatni dzień lipca mundurowi mianowani i awansowani uczestniczyli w obchodach Powiatowego Święta Policji w Wygiełzowie. Pozostali stróże prawa pełnili w tym czasie służbę.

Policja doceniła swoich ludzi

Podczas obchodów w malowniczym skansenie zasłużeni uzyskali z rąk nadkom. Jarosława Dwojaka brązowe i srebrne odznaki za długoletnią i oddaną służbę.
Nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymało m.in. kilka pań. Niebezpieczeństwa związane z tym zawodem, życie w bezustannym stresie, praca po godzinach - to wszystko nie odstraszyło kobiet od wyboru takiej profesji.

Odznaczono także cywila - burmistrza Trzebini. Adam Adamczyk dostał Złoty Medal za Zasługi dla Policji nadany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Włodarz otrzymał go z rąk I zastępcy Komendanta Małopolskiego Policji mł. insp. Mariusza Dąbka za wspieranie komendy w działaniach na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.
- To wielkie wyróżnienie wskazujące na dobry kierunek rozwoju współpracy samorządów z policją - podkreślał Adam Adamczyk.
A pozostali samorządowcy życzyli stróżom prawa zdrowia, chwil odpoczynku, satysfakcji z pełnionych obowiązków i rychłej przeprowadzki do nowej siedziby.
Przy okazji przekazano policji nowe wozy: skodę octavię (z pieniędzy Powiatu Chrzanowskiego - 12 tys. zł, z gmin: Alwernia i Babice - po 20 tys. zł), a także fiata ducato i renault traffic (oba z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie).
Fiatem będą patrolować ulice mundurowi z Komisariatu Policji w Alwerni, a renault posłuży do przewożenia zatrzymanych i skazanych przez zespół konwojowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.
I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego mł. insp. Mariusz Dąbek obiecał dodatkowo zakupienie dwóch oznakowanych samochodów na potrzeby policji. Komendant Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie już zaciera ręce.

Joanna Nowak, Klaudia Remsak

Czy wiesz, że...
W Powiecie chrzanowskim pracuje 236 policjantów.

Odznaczeni
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę aspiranta sztabowego Marka Mazurka i Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę nadkomisarza Marka Kuchtę

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant" młodszemu aspirantowi Andrzejowi Kowalczykowi i młodszemu aspirantowi Michałowi Łysikowi

Awanse