Krajoznawcy na zlocie w Wygiełzowie

20 sierpnia 2009 r. w Powiecie chrzanowskim gościli krajoznawcy z całej Polski, którzy właśnie Województwo Małopolskie wybrali na miejsce swojego XXXIX Centralnego Zlotu.

Krajoznawcy na zlocie w Wygiełzowie

W naszym powiecie zwiedzili gminy Alwernię i Babice gdzie zobaczyli Klasztor oo. Bernardynów oraz Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni oraz Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.

Podczas obiadu który miał miejsce w restauracji Podzamcze przybyłych gości przywitali Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, Wójt Gminy Babice Roman Warchoł oraz Burmistrz Gminy Alwernia Jan Rychlik, którzy zachwalali walory turystyczne naszego powiatu. Następnie uczestnicy zjazdu obejrzeli występ Teatru Ludowego „Tradycja" z Okleśnej.
Na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego na przybyłych czekał namiot powiatowy z przygotowanymi materiałami promującymi atrakcje poszczególnych gmin Powiatu chrzanowskiego.