PODZIĘKOWANIA

IV Dożynki Powiatowe zorganizowane 30 sierpnia 2009 roku na boisku LKS ‘'NADWIŚLANIN'' w Gromcu przeszły do historii, a nam pozostały wspomnienia w oczekiwaniu na kolejne.

PODZIĘKOWANIA

Zarząd Powiatu w Chrzanowie pragnie złożyć serdeczne podziękowania za poprowadzenie i koncelebrację Mszy Świętej Dziękczynnej, obecność na Dożynkach oraz Słowo Boże Jego Eminencji Księdzu Biskupowi Janowi Zającowi oraz przybyłemu duchowieństwu.

Szczególne podziękowania należą się Organizatorom IV Dożynek Powiatowych za ogrom pracy, poświęcony czas, zaangażowanie, włożone serce oraz za to, że dzięki nim IV Dożynki Powiatowe odniosły sukces.

Dlatego też serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Libiąża - Jackowi Latko oraz pracownikom Libiąskiego Centrum Kultury, a w szczególności p.o Dyrektora Panu Tomaszowi Bębenkowi, pracownikom Wydziału Rozwoju Urzędu Miejskiego w Libiążu, Burmistrzowi Chrzanowa - Ryszardowi Kosowskiemu oraz pracownikom Referatu Informacji Publicznej, Informatyki i Promocji, Burmistrzowi Gminy Alwernia - Janowi Rychlikowi oraz Dyrektorowi Samorządowego Ośrodka Kultury w Alwerni - Władysławowi Tomczykowi wraz z pracownikami, pracownikom Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Alwerni, Burmistrzowi Trzebini - Adamowi Adamczykowi oraz pracownikom Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą, Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Trzebini - Ewie Jędrysik wraz z pracownikami, Wójtowi Babic- Romanowi Warchołowi, pracownikom Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Gminy w Babicach oraz Dyrektor Gminnego Ośrodkowi Kultury i Sportu w Babicach - Marzenie Pierzchale - Dudek, Wiejskim Kołom Gospodyń Wiejskich z całego powiatu chrzanowskiego oraz wszystkim mieszkańcom Gromca zaangażowanym w przedsięwzięcie. Panu Piotrowi Bujakiewiczowi reprezentującemu Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec, Panu Piotrowi Ciuła - Dyrygentowi chóru „Canticum Canticorum" oraz chórzystom, Panu Markowi Bębenkowi - Komendantowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, Panu podkom. Krzysztofowi Czak-Komendantowi Komisariatu Policji w Libiążu, Panu Wiesławowi Dominowi - Dyrektorowi Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Chrzanowi, jak również pracownikom Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

Dodatkowo pragniemy podziękować, Pani Danucie Gryzie - pracownikowi Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta w Trzebini oraz Pani Bogusławie Zychowicz - pracownikowi Libiąskiego Centrum Kultury za udział i poprowadzenie konkursów plastycznych dla dzieci i młodzieży, Ochotniczej Straży Pożarnej z Chrzanowa za pokaz pierwszej pomocy medycznej w nagłych przypadkach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Jankowic za zaangażowanie i pomoc, a także Firmie Ochroniarskiej ASTRA.

Gorące podziękowania za prowadzenie IV Dożynek Powiatowych i konferansjerkę należą się Pani Anecie Gwóźdź - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Libiążu oraz Pani Bożenie Kikli - pracownikowi Libiąskiego Centrum Kultury, jak również Starostom Dożynek Pani Marii Oratowskiej i Panu Józefowi Zajas.

Za przygotowanie przepysznych potraw, wypieków, wieńców dożynkowych, kłosów do odznaczenia gości oraz występów artystycznych dziękujemy wszystkim Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Chrzanowskiego zaangażowanym w tegoroczne Dożynki, a w szczególności Kołu Gospodyń Wiejskich z Gromca „Gromcaneczki".
Podziękowania kierujemy również do Wystawców za współpracę oraz zaangażowanie w tak ważne dla Powiatu przedsięwzięcie.
Dlatego też serdecznie dziękujemy:
• Zofii i Edwardowi Góreckim z Poręby Żegoty - Pracownia Rzeźby Ręcznej oraz Galeria Drzewiej „Ginące Zawody",
• Sabinie Różak z Alwerni - Szydełkowanie,
• Małgorzacie Fiba z Poręby Żegoty - Szydełkowanie,
• Panu Krzysztofowi Miziołkowi i Panu Maciejowi Kozickiemu - Firma MKM HOOBY- za udział oraz ufundowanie nagród (talarów chrzanowskich),
• Panu Jackowi Chrząścikowi - mistrzowi pszczelarskiemu,
• Kołu Pszczelarzy z Libiąża,
• Radzie Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej w Chrzanowie,
• Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
• Bankowi Spółdzielczemu w Chrzanowie,
• Kołom Łowieckim oraz Kołom Wędkarskim- z terenu powiatu chrzanowskiego,
• Okręgowemu Inspektoratowi Pracy w Krakowie,
• Pani Halinie i Janowi Pater - reprezentującym swoje gospodarstwo agroturystyczne,
• Regionalnemu Stowarzyszeniu Diabetyków z siedzibą w Chrzanowie,
• Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi - oddział w Chrzanowie,
• Domowi Pomocy Społecznej oraz przybyłej delegacji jego mieszkańców,
• Restauracji „Stare Mury".
Za objęcie patronatem medialnym IV Dożynek Powiatowych dziękujemy bardzo, TVP 3 Kraków, Radio Kraków, Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej „Przełom", „Dziennikowi Polskiemu".

Serdecznie dziękujemy również sponsorom:

• Firmie MKM HOBBY s.c. - Krzysztof Miziołek, Maciej Kozicki z Młoszowej,
• Firmie Biuro-Max s.c. - Agnieszka i Tomasz Gumkowscy z Chrzanowa,
• Firmie ASTIR - Wojciech Małodobry z Chrzanowa,
• P.H.U. WERSET - Jerzy Woszczyna z Trzebini,
• Agencji SUBFORMA - Jadwiga Dziurda z Chrzanowa,
• Firmie BIURO-LAND Sp.z.o.o. - Krzysztof Porębski z Jaworzna,
• Firmie SA-FORM - Kazimierz Saternus z Gromca,
• AGMARA - sklep wielobranżowy- Stanisława Wanata z Gromca,
• Nadleśnictwu Bobrek - Grzegorz Wrzesień,
• Hurtowni FELIKS z Oświęcimia,
• Piekarni - Kazimierza Siudy z Libiąża.

Pragniemy także podziękować wszystkim, którzy swoją obecnością zaszczycili uroczystość IV Dożynek Powiatowych.