Zapraszamy na Dzień Powiatu

Już 12 września, w tą sobotę zapraszamy wszystkich na błonia przy Starostwie Powiatowym w Chrzanowie na Dzień Powiatu. Kto przybędzie nie zawiedzie się, czeka mnóstwo atrakcji dla wszystkich.

Zapraszamy na Dzień Powiatu

W części dopołudniowej program przewiduje m.in. turniej szachowy, konkurs latawcowy, występy zespołów dziecięcych. Tradycyjnie przygotowano konkurs na najlepsze „Ziemniaki po Cabańsku".

Po południu drużyny poszczególnych gmin naszego powiatu staną w szranki Powiatowego Turnieju Gmin. Rozmiłowani w jeździe na rowerze będą mogli wziąć udział w Familiadzie Rowerowej.

Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się prezentacja jednostki antyterrorystycznej KWP w Krakowie. Nasi policjanci zaprezentują  z kolei swój sprzęt, broń, samochody. Przygotowane też będą: stanowisko dot. rekrutacji do policji, stanowisko do znakowania rowerów oraz stanowisko gdzie swoją wiedzą podzielą się technicy kryminalistyczni. Dodatkowe atrakcje to pokaz baniek mydlanych, wesołe miasteczko oraz ścianka wspinaczkowa. Wieczorną część koncertową rozpocznie Trafo, po nim zespół Borderline z Trzebini, a potem zagrają gwiazdy wieczoru Sztywny Pal Azji, a na koniec KOMBII.

Wszystkich, którzy przyjdą prosimy o zapoznanie się z regulaminem imprezy oraz regulaminem terenu.

REGULAMIN IMPREZY MASOWEJ

„Dzień Powiatu" odbywającej się w dniu 12 września 2009 roku na błoniach przy Starostwie Powiatowym w Chrzanowie, ul. Partyzantów 2.

Podstawa prawna
1) Ustawa z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z dnia 21 kwietnia 2009 r.)
2) Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 lipca 2002r. w sprawie wymogów, jakie powinny spełniać służby porządkowe organizatora imprezy masowej w zakresie wyszkolenia i wyposażenia, oraz szczegółowych warunków i sposobów ich działania.(Dz.U. z 2002r. Nr 113 poz. 986)

1. Uczestnicy imprezy mogą przebywać w miejscach wyznaczonych przez organizatora.
2. Osoby przebywające na terenie imprezy mają obowiązek stosowania się do zaleceń pracowników ochrony, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku.
3. Na teren imprezy zabrania się wnoszenia i posiadania w jej trakcie broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych.
4. Służby porządkowe organizatora imprezy - pracownicy ochrony, posiadający odpowiednie identyfikatory mają prawo:
a) legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości,
b) przeglądania zawartości bagaży, odzieży osób, w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą lub posiadają przedmioty, o których mowa w pkt. 3 regulaminu.
5. Na teren imprezy nie będą wpuszczane osoby: nietrzeźwe, będące pod wpływem środków odurzających, zachowujące się agresywnie, posiadające przedmioty określone w punkcie 3 regulaminu, odmawiające poddania się czynnościom, o których mowa w pkt. 4 a-b) regulaminu oraz osoby, wobec których została orzeczona kara zakazu wstępu na imprezy masowe.
6. Z terenu imprezy będą usuwane osoby, które swoim zachowaniem zakłócają porządek publiczny lub zachowują się niezgodnie z regulaminem imprezy.
7. Osoby stwarzające w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także chronionego mienia będą ujmowane w celu oddania Policji.
8. W razie doznania jakichkolwiek obrażeń, należy zgłosić się do punktu medycznego oznaczonego czerwonym krzyżem lub poprosić o pomoc służb porządkowych lub informacyjnych.
9. Wyznaczone są drogi ewakuacyjne, służące służbom ratunkowym w tym Straży Pożarnej i służbom medycznym, prosimy ich nie zajmować w trakcie imprezy, ani tarasować podczas opuszczenia imprezy.
10. Sanitariaty znajdują się w wyznaczonych miejscach.
11. W przypadku zajścia jakichkolwiek nieoczekiwanych zdarzeń, należy się podporządkować poleceniom służby porządkowych.
12. Wszelkich dodatkowych informacji udzielają punkty informacji pracownicy służb informacyjnych.

Informacja o sposobie udostępnianie w/w regulaminu uczestnikom imprezy:
- w/w regulamin dostępny będzie w budynku Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, ul. Partyzantów 2., a także wywieszony na terenie trwania imprezy masowej
- w/w regulamin dostępny będzie także w internecie na stronie: www.powiat-chrzanowski.pl

Starosta Chrzanowski
Janusz Szczęśniak

REGULAMIN TERENU IMPREZY MASOWEJ

1. Wszystkie osoby obecne na niniejszym terenie są obowiązane zachowywać się
w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych osób i przestrzegać regulaminów:
Terenu i Imprezy.
2. Nie mają prawa wstępu na teren:
a) Osoby wpisane do rejestru osób, którym zakazano wstęp na imprezy masowe,
b) Osoby wnoszące alkohol, środki odurzające, substancje psychotropowe, wyroby
pirotechniczne lub wybuchowe lub inne niebezpieczne przedmioty i narzędzia,
c) Odmawiające przeglądnięcia bagażu bądź odzieży w przypadku podejrzenia, że
osoby te wnoszą w/w przedmioty,
d) Osoby odmawiające wylegitymowania się wiarygodnym dokumentem
zaopatrzonym w fotografię i adres,
e) Osoby, których identyfikacja z zamieszczonej w dokumencie fotografii jest
utrudniona (założona na twarz kominiarka lub szalik).
3. Każda osoba zakłócająca imprezę usunięta zostanie przez służby porządkowe
i przekazana Policji.
4. W przypadku zauważenia pożaru lub innego zagrożenia osoby obecne na terenie
powinny:
a) Natychmiast powiadomić służby porządkowe,
b) Stosować się do poleceń służb porządkowych oraz komunikatów nadawanych
przez sprzęt nagłaśniający,
c) Kierować się do wyjść ewakuacyjnych,
d) Unikać paniki,
e) Nie utrudniać dojazdu Służbom Ratowniczym.

Informacja o sposobie udostępnianie w/w regulaminu uczestnikom imprezy:
- w/w regulamin dostępny będzie w budynku Starostwa Powiatowego

Starosta Chrzanowski