Obchody Światowego Dnia Turystyki

W dniu 27 września Światowa Organizacja Turystyki obchodzi Dzień Turystyki. Jest to święto wszystkich zaangażowanych w kreowanie i obsługę globalnego ruchu turystycznego, jak również i jego uczestników.

Obchody Światowego Dnia Turystyki

W tegoroczne obchody Dnia Turystyki włączył się również Powiat Chrzanowski oraz Muzeum w Chrzanowie.
W tym roku zaproponowaliśmy mieszkańcom powiatu darmowe uczestnictwo w spacerze z przewodnikiem po Chrzanowie.
Trasa obejmować będzie: Rynek, kościół św. Mikołaja, cmentarz z historią kaplicy Loewenfeldów, ciekawostki Alei Henryka oraz chrzanowski Kirkut.
Mamy nadzieję, że podjęta przez powiat inicjatywa wpisze się w tradycję aktywnego spędzania czasu wolnego przez mieszkańców naszego powiatu, a w przyszłości stanie się przedsięwzięciem cyklicznym.

Niedziela, 27 września 2009 roku

PROGRAM: