Chrzanów jakiego nie znamy

W dniu 27 września obchodzony był Światowy Dzień Turystyki. W tym dniu odbył się spacer po Chrzanowie zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Muzeum w Chrzanowie.

Chrzanów jakiego nie znamy

Tegoroczna inicjatywa była pierwszym tego typu wydarzeniem zorganizowanym w ramach Dnia Turystyki. Organizatorzy zadbali aby uczestnicy spaceru oprócz wiedzy, którą przekazywali przewodnicy: Marek Szymaszkiewicz oraz Piotr Grzegorzek, otrzymali również właściwą dawkę chrzanowskiego humoru. Tematem przewodnim tegorocznego spaceru była historia Chrzanowa.

Trasa wiodła przez Rynek z kościołem św., Mikołaja, cmentarz komunalny z Kaplicą Loewenfeldów, Aleję Henryka oraz chrzanowski Kirkut. Uczestnicy, których liczba przekroczyła 30 osób, wyrazili swoje zainteresowanie i entuzjazm dla takiej formy spędzania czasu wolnego i mają nadzieję na kontynuację tej inicjatywy w przyszłym roku.

Akcja obchodów Dnia Turystyki odbyła się przy pomocy finansowej firmy: Karat z Trzebini oraz FOTO Studio Jacek Gniewek z Trzebini.