Boisko przy libiąskim Zespole Szkół uroczyście otwarte

Meczem inauguracyjnym w piłkę nożną zakończono uroczystości związane z otwarciem sportowego boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Libiążu. Libiążanie korzystają z obiektu od wiosny 2009 roku.

Boisko przy libiąskim Zespole Szkół uroczyście otwarte

Boisko przy ul. Górniczej 3 w Libiążu służy wszystkim mieszkańcom, ale w szczególności uczniom zespołu szkół. Można na nich grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, a także uprawiać lekkoatletykę i gimnastykę sportową.
Inwestycja kosztowała powiat 550 tys. zł, z czego 200 tys. zł wyłożyło Ministerstwo Sportu i Rekreacji. Wniosek o dofinansowanie złożyło Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.
- Zachęcam wszystkie inne instytucje do składania podobnych wniosków. W budżecie państwa wciąż są pieniądze na ich realizację - podkreślał poseł Tadeusz Arkit uczestniczący w październikowych uroczystościach na boisku.

Wicestarosta Adam Potocki, który podobnie jak poseł wziął udział w meczu inauguracyjnym, chwalił natomiast uczniów, że dbają o nowiutkie boisko z poliuretanową nawierzchnią.

Po części oficjalnej przyszedł czas na pokazy sprawności fizycznej uczniów. W pierwszej kolejności uczennice libiskiego Zespołu Szkół  zaprezentowały swoje możliwości w tańcu nowoczesnym, natomiast  chłopcy rozegrali finałowy mecz w streetballu.

Na koniec na nową nawierzchnię boiska wyszły reprezentacje uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Libiązu i połączonych sił samorządów libiąskiego i powiatu chrzanowskiego, którę rozegrały mecz piłki nożnej. Niestety młodość zatriumfowała tym razem nad doświadczeniem i samorządowcy po zaciętym meczu przegrali 8:2.

(KR)