KOLEJNA EMISJA TALARÓW CHRZANOWSKICH

Starostwo Powiatowe we współpracy z firmą MKM HOBBY s.c. , 16 listopada 2009 roku wprowadzi do obiegu kolejną monetę z serii „8 Talarów Chrzanowskich" - reprezentującą gminę Libiąż. Moneta przedstawia wizerunek KWK „Janina". Talary będą dostępne w wersji mosiężnej w cenie 8 zł, a także limitowanej - pozłacanej.

KOLEJNA EMISJA TALARÓW CHRZANOWSKICH

Pierwsza część emisji ruszyła w dniu 12 września podczas Dnia Powiatu. Obejmowała ona 500 sztuk posrebrzanego żetonu „8 Talarów Chrzanowskich" z wizerunkiem KWK „Janina" w wydaniu kolekcjonerskim, w kapslu, w cenie 44 zł. Talary zostały, podobnie jak poprzednio, wydane w dwóch wersjach: z rantem ząbkowanym i gładkim. W chwili obecnej monety posrebrzane są dostępne we wszystkich oddziałach Banku Spółdzielczego na terenie Powiatu Chrzanowskiego.

W dniu 16 listopada 2009 sprzedaż Talarów Chrzanowskich będzie prowadzona w budynku Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, 32-500 Chrzanów, ul. Partyzantów 2, w godzinach 9:00 - 15:00. Zakupu monet będzie można również dokonać we wszystkich placówkach Banku Spółdzielczego na terenie powiatu chrzanowskiego.

Dodatkowo w oddziałach Banku można nabyć także pierwszą monetę z serii Zagrożonych Gatunków Zwierząt w Polsce. Jest to żeton mosiężny, posrebrzany oksydowany wydany w nakładzie 1000 sztuk (38,6 mm średnicy) firmowany przez MKM HOBBY s.c. Przedstawia on Orła Przedniego i jest dostępny w wersji z rantem ząbkowanym i gładkim.