Nasi akrobaci Wicemistrzami Małopolski

Drużyna reprezentująca Powiat Chrzanowski zajęła II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Małopolski w Akrobatyce Sportowej, w których wzięło udział ponad 230 zawodników.

Nasi akrobaci Wicemistrzami Małopolski

- Pierwsze miejsce przypadło zawodnikom z województwa śląskiego (a dokładnie z Bielska-Białej), a to znaczy że chrzanowski zespół jest najlepszy w województwie - podkreśla Krzysztof Zubik, Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Chrzanowie.
Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Akrobatyce Sportowej odbyły się 22 listopada w hali sportowej przy libiąskim Zespole Szkół.

- To nie pierwsze i nie ostatnie zawody w tej dyscyplinie sportowej w Powiecie Chrzanowskim. Imprezy o charakterze wojewódzkim są najlepszą promocją lokalnej akrobatyki sportowej. Przymierzamy się do organizacji wiosennego turnieju, ale tym razem w chrzanowskiej hali - zapowiada Krzysztof Zubik.
Sekcja akrobatyki sportowej działa w Powiecie Chrzanowskim od kilkunastu lat. Prowadzi ją Libiąskie Centrum Kultury i Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Obecnie treningi odbywają się w Zespole Szkół w Libiążu. Od września 2010 roku zajęcia będą prowadzone także w Zespole Szkół nr 2 w Chrzanowie.
Organizatorem listopadowych Otwartych Mistrzostw Małopolski w Akrobatyce Sportowej w Libiążu byli: Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, Urząd Miejski w Libiążu i Libiąskie Centrum Kultury.
- Szczególne słowa uznania za pomoc w organizacji imprezy należą się rodzicom zawodniczek i zawodników libiąskiej sekcji akrobatyki - zaznacza Dyrektor Zubik.
(KR)

Jak wypadli nasi zawodnicy na Otwartych Mistrzostwach Małopolski w Akrobatyce Sportowej?

Klasyfikacja drużynowa:
1. BBOSiR Bielsko-Biała 57p.
2. UMKS-PMOS Chrzanów 54p.
3. DOSiR „Sokolnia" Chorzów 52p.
4. PTG Sokół Kraków 52p.
5. AZS-AWF Katowice 39p.
6. KPKS Halemba Ruda Śląska 38p.
7. GKS Walka Makoszowy 27p.
8. KS Piramida Kielce 15p.
9. MAKS Ruda Śląska 15p.
10. MKS Nadzieja Olkusz 14p.
11. KS „Burza" Borowa Wieś 12p.
12. MKS Zawiercie 3p.

Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli:

- Skoki chłopców klasa III
1 miejsce - Kosowski Michał (trener Marek Starczyński)

- Skoki dziewcząt klasa młodzieżowa
3 miejsce - Główczak Dominika ( trener Adriana Wójcik)

- Skoki dziewcząt klasa III
1 miejsce - Cira Oliwia ( trener Marek Starczyński)
2 miejsce - Łęczyńska Aleksandra ( trener Marek Starczyński)

- Skoki dziewcząt klasa II
2 miejsce - Biskup Martyna ( trener Marek Starczyński)

- Skoki na trampolinie dziewcząt klasa III