SMS-y będą ostrzegać mieszkańców

Powiat chrzanowski jako pierwszy w Polsce wdrożył system sms-owego bezpłatnego powiadamiania mieszkańców o zbliżającym się zagrożeniu oraz istotnych wydarzeniach.

SMS-y będą ostrzegać mieszkańców

- System umożliwia błyskawiczne ostrzeganie mieszkańców o zagrożeniach ich życia, zdrowia i mienia: na przykład o zbliżających się wichurach, śnieżycach, skażeniach chemicznych, poważnych katastrofach ekologicznych, wypadkach drogowych czy zatruciach wody. Będziemy także mieli możliwość informowania o planowanych wyłączeniach dostaw wody, energii elektrycznej i gazu, zamkniętych drogach z powodu prowadzonych remontów czy też o zjawiskach epidemiologicznych - zapowiada starosta Janusz Szczęśniak.
Decyzja władz samorządowych powiatu chrzanowskiego o wdrożeniu systemu sms-owego szybkiego ostrzegania podniesie poziom poczucia bezpieczeństwa ludności.
Według wstępnych prognoz w systemie zaloguje się za cenę jednego smsa około 10 procent populacji mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Osoby, które tę informację pozyskają, z pewnością przekażą ją swoim bliskim i tak ,na zasadzie domina, ważna informacja winna dotrzeć do bardzo dużej liczby mieszkańców.
System komunikacji sms-owej opracowała i będzie wdrażać wrocławska spółka z o.o. Samorządowy Informator SMS.

Jak się zalogować?
Aby zarejestrować się w Samorządowym Informatorze SMS należy na numer telefonu komórkowego 661 000 112 wysłać wiadomość SMS wybierając grupę, do której chce się należeć: Tak.kch01 (gmina Alwernia), Tak.kch02 (gmina Babice), Tak.kch03 (gmina Chrzanów), Tak.kch04 (gmina Libiąż), Tak.kch05 (gmina Trzebinia). W każdej chwili można zrezygnować z otrzymywania komunikatów. Wystarczy wysłać z numeru telefonu, z którego nastąpiła rejestracja w systemie, wiadomość SMS o treści (Nie.kch...).