Spodziewasz się dziecka? Idź do szkoły rodzenia

Można jeszcze skorzystać z dofinansowania do szkoły rodzenia. Chrzanowski szpital zapowiada także dodatkowe bezpłatne badania markerów nowotworowych dla kobiet.

Spodziewasz się dziecka? Idź do szkoły rodzenia

Powiat dofinansowuje zajęcia w szkole rodzenia

W 2010 roku powiat chrzanowski finansował trzy programy zdrowotne dla mieszkańców: profilaktyki wczesnego wykrywania raka jajnika i raka piersi oraz profilaktyki wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego. Dofinansowuje także zajęcia w szkole rodzenia. Programy profilaktyczne cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Limity zostały wyczerpane.
Dużo mniej chętnych niż planowano zgłosiło się do szkoły rodzenia, do której powiat dopłaca 50 zł, a 70 zł pokrywa przyszła mama. Program kierowany był do 250 ciężarnych. Dotychczas w zajęciach uczestniczyło 40 mieszkanek powiatu chrzanowskiego. Szpital szacuje, że do końca roku zgłosi się kolejne 60 kobiet. Pieniądze, których szpital nie wykorzysta na szkołę rodzenia, zostaną przeznaczone na badania markerów nowotworowych dla kobiet (dodatkowo 68 badań) oraz zakup dwóch fantomów noworodków i odtwarzacza DVD do szkoły rodzenia.
(KR)

Gdzie na badania?
Szpital Powiatowy w Chrzanowie - Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej, ul. Topolowa 16, tel. 32 624 74 48.