Dwunaste miejsce na Szlaku Papieskim

Parafia Niepokalanego Serca NMP w Trzebini - Sierszy dwunastym oznakowanym miejscem na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.

Dwunaste miejsce na Szlaku Papieskim

W dniu 31 października 2010 roku Ksiądz Prałat, Dziekan Dekanatu Trzebińskiego Stanisław Mszal dokonał poświęcenia następnego miejsca na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.
Parafie Niepokalanego Serca NMP w Trzebini - Sierszy Karol Wojtyła odwiedził dwukrotnie: pierwszy raz jako Metropolita Krakowski przewodniczył uroczystościom peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w dniach 15-16 marca 1968 roku, a kolejno 29 sierpnia 1971 roku dokonał poświęcenia odnowionego drewnianego kościoła.
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.30 Mszą Świętą, która jednocześnie kończyła Misje Święte trwające cały zeszły tydzień w tejże Parafii.

Po zakończeniu uroczystej koncelebrowanej Mszy Świętej wierni przeszli na dziedziniec kościelny, gdzie dokonano poświęcenia kamienia, krzyża (pastorału papieskiego) oraz pamiątkowej tablicy, na której umieszczono słowa Karola Wojtyły wypowiedziane na Jasnej Górze 18 czerwca 1983 roku:

„Musicie od siebie wymagać,
nawet gdyby inni od Was nie wymagali,
Doświadczenia historyczne mówią nam o tym,
ile kosztowała cały naród okresowa demoralizacja.
Dzisiaj, kiedy zmagamy się o przyszły kształt
naszego życia społecznego, pamiętajcie,
że ten kształt zależy od tego, jaki będzie człowiek.
A wiec: czuwajcie!"

Po uroczystym poświęceniu delegacja młodzieży oraz harcerzy złożyła kwiaty i znicze pod papieskim obeliskiem, a z rąk Starosty Chrzanowskiego Janusza Szczęśniaka młodzież otrzymała Akt powierzenia opieki nad nowym punktem Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.
Uroczystości odbyły się w wyjątkowo pięknej aurze złotej polskiej jesieni.

Serdecznie dziękujemy przybyłym na uroczystość duchownym, parlamentarzystom, przedstawicielom lokalnych władz samorządowych, zaproszonym gościom oraz mieszkańcom Trzebini i powiatu.