Święto Seniora

W dniach 28-29 października 2010 r. na Sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się V Powiatowy Dzień Seniora.

Święto Seniora

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli Starosta Chrzanowski - Janusz Szczęśniak, Burmistrz Miasta Chrzanowa - Ryszard Kosowski, Burmistrz Trzebini - Adam Adamczyk, Burmistrz Gminy Alwernia - Jan Rychlik oraz Wójt Gminy Babice - Roman Warchoł.

Tegoroczne święto Seniorzy rozpoczęli seansem filmowym „Rewers" poprzedzonym prelekcją na temat zdrowego żywienia poprowadzoną przez Panią Marię Kłeczek ze Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Drugiego dnia o godzinie 9.30 odbyła się msza św. w intencji „O zdrowie, pomyślność i błogosławieństwo Boże dla wszystkich seniorów Powiatu Chrzanowskiego" przy oprawie muzycznej uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie, Haliny Chodackiej oraz Ireneusza Stańczaka. Gości z kościoła do MOKSiR prowadziła męska grupa śpiewacza „Bolęcanie".
Równocześnie w MOKSiR odbywały się bezpłatne badania poziomu cukru oraz ciśnienia w ramach bloku pt. „ZBADAJ SIĘ NIE DAJ SIĘ" a także wystawa oraz sprzedaż prac mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Płazie, podopiecznych Świetlicy Terapeutycznej Fundacji im. Brata Alberta w Chrzanowie oraz Galerii Drzewiej z Poręby Żegoty. Wystawę najciekawszych prac malarskich swoich studentów zaprezentował również UTW w Chrzanowie. Seniorzy milei również okazję zapoznać się z ofertą Kinetik Fitness w Chrzanowie.

Uroczysta akademia poprowadzona przez Pana Zbigniewa Klatkę oraz Jolantę Głowacz rozpoczęła się o godzinie 12.00 wręczeniem dyplomów wyróżnionym Seniorom. Okazję do świętowania miał również Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów obchodzący 50-lecie swojego istnienia.
Część oficjalną zakończył program artystyczny pt.: „Od przedszkola do Seniora".
Swoje występy zaprezentowały następujące zespoły: Męska Grupa Śpiewcza „Bolęcanie", Studio Break Dance, Grupa Teatralna UTW w Chrzanowie, Kamila Malczyk - Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka w Balinie, Sarabanda, Vepirs, Pogodna Jesień, Wrzos, Zorza oraz Teatr Ludowy Tradycja.

Organizatorzy przedsięwzięcia:
• Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie
• Zarząd Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Chrzanowie
• Pani Jolanta Głowacz - Dyrektor Przedszkola Samorządowego im. św. Franciszka Patrona Ekologów w Balinie.

Sponsorzy:
• Restauracja „Kafejka" Chrzanów,
• „Cukiernictwo Marian Żygiel" Chrzanów,
• Zakład Cukierniczy „Linda" Chrzanów,
• Klub Kinetik Fitness.
• Apteka „Nowa" Chrzanów

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objął Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom"

Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w realizację V Powiatowego Dnia Seniora:
• II Liceum Ogólnokształcącemu im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie,
• MOKSiR w Chrzanowie,
• Szpitalowi Powiatowemu w Chrzanowie,
• PMDK w Trzebini,
• DPS w Płazie,
• UTW w Chrzanowie,
• Regionalnemu Stowarzyszeniu Diabetyków w Chrzanowie,
• PCK w Chrzanowie.
• Przedszkolom Samorządowym nr 1, 4, 5, 7, 8, 9, 10

Wszystkim uczestnikom V Powiatowego Dnia Seniora dziękujemy za przybycie i udział w przedsięwzięciu.