Gimnazjaliści walczyli z bykami

40 osób walczyło o tytuł Gimnazjalnego Mistrza Ortografii. Zdobył go Aleksander Kuciel, uczeń gimnazjum nr 4 w Chrzanowie.

Gimnazjaliści walczyli z bykami

Powiatowy Turniej Ortograficzny zorganizował Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini.
Wzięli w nim udział uczniowie z czternastu gimnazjów powiatu chrzanowskiego. W skład komisji oceniającej weszli poloniści: Agata Matonóg (SP 8 w Trzebini), Agata Bator (SP 6 w Trzebini), Agnieszka Pawłowska (SP 4 w Trzebini), Małgorzata Kubarek (ZSECh w Trzebini), Maria Mucha (ZSTU w Trzebini), Małgorzata Ciupek (I LO w Chrzanowie) oraz Monika Majcherczyk (II LO w Chrzanowie).
Nagrody dla laureatów ufundowała Rafineria „Trzebinia", Firma Wydawnicza „Przełom" i Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini.
(KR)

Wyniki turnieju:
I miejsce: Gimnazjalny Mistrz Ortografii Aleksander Kuciel (PG 4 w Chrzanowie, pod kierunkiem Marleny Przybyły)
II miejsce: Joanna Płoszaj (PG 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie, pod kierunkiem Wandy Potoczek) i Piotr Sędzielewski (Gimnazjum KSW w Libiążu, pod kierunkiem Ireny Nowak)
III miejsce: Oliwia Staszczyk (PG 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie, pod kierunkiem Wandy Potoczek) i Jan Ciemięga (PG 3 w Chrzanowie, pod kierunkiem Justyny Tatar)