IV Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych rozstrzygnięty

Podczas IV Powiatowego Konkursu Kolęd i Piosenek Świątecznych gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych śpiewali po angielskiu i niemiecku.
- Poziom był bardzo wysoki, a utwory wybrane przez uczestników niestereotypowe - komentuje organizatorka konkursu Aneta Mulka, nauczyciel angielskiego w II LO w Chrzanowie.

IV Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych rozstrzygnięty

IV Powiatowy Kokurs Kolęd i Piosenek Świątecznych zorganizowało II Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie we współpracy z Dworem Zieleniewskich w Trzebini. Regulamin przewidywał śpiewanie kolęd w języku angielskim i niemieckim, bo to dwa najpopularniejsze języki wśród uczniów.
- Więcej osób wolało oczywiście śpiewać po angielsku - mówi Aneta Mulka i dodaje, że lepiej poszło gimnazjalistom niż ich starszym kolegom.
Popisy wokalne młodzieży oceaniło jury w składzie: Anna Kumanek ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Chrzanowie, Janusz Halbina - dyrektor Szkoły Języków Obcych „Perfect" w Chrzanowie, Berenika Maślińska - przedstawiciel wydawnictwa uniwersyteckiego Oxford i Jadwiga Siepak - nauczyciel niemieckiego w I Liceum Ogólnokształcących w Chrzanowie.
Najlepsi wokaliści otrzymali m.in. słowniki i książki do nauki języków. Nagrody ufundowali sponsorzy oraz Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.
W konkursie brała udział młodzież z PG nr 2 w Trzebini, PG nr 3 w Trzebini, PG nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Chrzanowie, PG nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Chrzanowie, ZS nr 2 w Chrzanowie, ZS nr 3 w Chrzanowie, Szkoła Języków Obcych „Perfect" w Chrzanowie, ZS w Zagórzu, I LO w Trzebini, ZSTU w Trzebini, I LO w Chrzanowie, II LO w Chrzanowie, ZS w Libiążu.
(KR)

Zwycięzcy konkursu

JĘZYK ANGIELSKI
W kategorii solistów spośród szkół gimnazjalnych:
I - Dominika Pater - Gimnazjum Nr 4 Chrzanów
II - Zuzanna Gajda - Szkoła J. Obcych „Perfekt" Chrzanów
III - Tomasz Szreter - Zespół Szkół Nr 2 Chrzanów
W kategorii zespołów spośród szkół gimnazjalnych:
I - Barbara Pierończyk, Olga Kosowska, Klaudia Świadek - Zespół Szkół w Zagórzu
II - Paulina Malczyk, Kinga Lisowska - Gimnazjum Nr 2 Trzebinia
III - Angelika Mulka, Katarzyna Siudek, Anna Kościsz - Gimnazjum Nr 3 Trzebinia
W kategorii solistów spośród szkół średnich: