Są szanse na kolejną „schetynówkę"

Wojewoda potwierdził przyznanie dotacji na przebudowę dróg powiatowych w gminie Trzebinia. Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie otrzymał pismo od wojewody, w którym Stanisław Kracik informuje, że umowa o dofinansowanie do przebudowy ciągów dróg powiatowych w gminie Trzebinia zostanie podpisana po uchwaleniu ustawy budżetowej i po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego.

Są szanse na kolejną „schetynówkę"

Dofinansowanie w ramach tzw. schetynówek wyniesie 3 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont ciągu ul. Paderewskiego w Dulowej - Łokietka w Karniowicach - Jana Pawła II i ul. Ostra Góra w Psarach. Wstępna wartość projektu wynosi 6,4 mln zł.
Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie złożył w tym roku dwa wnioski o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych". Jeden dotyczył dróg powiatowych w gminie Trzebinia (znalazł się na 3. miejscu listy rankingowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji), a drugi traktów w gminie Alwernia (przebudowa ciągu ul. Chrzanowskiej w Regulicach i Prusa w Alwerni). Drugi wniosek znalazł się na 17. miejscu rankingu. Na otrzymanie dofinansowania powiat chrzanowski ma jednak duże szanse (jest na drugim miejscu listy rezerwowej).
Listy zakwalifikowanych wniosków w ramach III edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził 26 listopada 2010 roku. Suma dotacji w ramach II edycji programu w Małopolsce wyniesie 71 595 000 zł.
Zgodnie z harmonogramem do 31 marca 2011 roku gminy i powiatu przeprowadzają postępowania przetargowe, podpisują umowy z wykonawcami, a następnie z wojewodą. Realizacja inwestycji i rozliczenie finansowe z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim musi się zakończyć do 30 listopada 2011 roku.
(KR)