Zapraszamy na Seminarium

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza wszystkich chętnych do udziału w bezpłatnym seminarium informacyjnym „Lepiej zrozumieć Ekonomię Społeczną", które odbędzie się 22 lutego (wtorek) w godz. 10.00-14.00 w Chrzanowie.

Zapraszamy na Seminarium

Nie wszyscy wiedzą, że ekonomia społeczna to:

•  podmioty (np. spółdzielnie socjalne), które pomagają osobom potrzebującym, aktywnie angażując je w pracę nad poprawą ich sytuacji społecznej i zawodowej,
  • organizacje pozarządowe, które sprzedają swoje produkty i usługi, dzięki czemu mogą realizować swoje cele i stabilnie funkcjonować, bez konieczności zdobywania na to dodatkowych środków finansowych od sponsorów,
  •  mieszkańcy, którzy współpracując ze sobą, wykorzystują mocne strony swojego środowiska (np. walory przyrodnicze, unikatowe tradycje), aby rozwijać lokalną przedsiębiorczość, tworzyć miejsca pracy i promować swój region.

Seminarium jest skierowane do:

•  przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatów chrzanowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, wadowickiego, które nie prowadzą działalności gospodarczej,
  •  osób fizycznych (studentów, emerytów, rencistów i innych zainteresowanych tematyką ekonomii społecznej) zamieszkałych na terenie wyżej wymienionych powiatów.

W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie projekt „Sieć MOWES - Małopolskie Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej na rzecz wzmocnienia potencjału i sektora ES w regionie", oferowane w ramach projektu formy wsparcia oraz doświadczenia praktyczne z działalności w obszarze ES.

Dokładne miejsce seminarium zostanie podane w późniejszym terminie. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie załączonego formularza i przesłanie na adres mowes.oswiecim@bis-krakow.pl do dnia 17 lutego br.

Organizator seminarium zapewni uczestnikom materiały promocyjne oraz poczęstunek. Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Oświęcimiu, ul. Kolbego 8, pokój 3.05 (budynek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej), tel. 33/843-09-71.

Zapraszamy do udziału!

Pliki do pobrania: