Wyremontują prom

Jest wstępne porozumienie pomiędzy starostami chrzanowskim i wadowickim w sprawie remontu zniszczonego promu na Wiśle w Podłężu (gmina Alwernia) i przywrócenia przeprawy promowej.

Wyremontują prom

Zniszczony prom o nazwie Drogowiec. Fot. Łukasz Dulowski, Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej "Przełom"

Adam Potocki spotkał się 15 lutego ze starostą wadowickim Jackiem Jończykiem, burmistrzem Alwerni Janem Rychlikiem oraz wójtem Spytkowic Franciszkiem Sidełko.
- Powiat chrzanowski może przeznaczyć na remont promu 30 tys. zł - mówi starosta Potocki.
W najbliższym czasie sprawę rozpatrzy Zarząd Powiatu Chrzanowskiego.
Prom jest własnością powiatu wadowickiego, który wydzierżawił go prywatnemu przedsiębiorcy. Do ubiegłorocznej awarii bieżącą naprawę i konserwację przeprowadzał dzierżawca w ramach środków pozyskanych ze sprzedaży biletów. Awaria promu po powodzi w 2010 roku jest jednak na tyle poważna, że naprawić go musi na własny koszt właściciel. Starosta chrzanowski oraz burmistrz Alwerni wstępnie zadeklarowali partycypację w kosztach remontu.
(KR)