Za wypalanie traw możesz dostać 500 zł mandatu

Mandatem takiej wysokości ukarano przed kilkoma dniami dwóch podpalaczy. Strażacy apelują do mieszkańców powiatu o rozsądek.

Za wypalanie traw możesz dostać 500 zł mandatu

Fot. KP PSP w Chrzanowie

15 marca straż pożarna dostała zgłoszenie o pożarze traw   przy ulicy Działkowej w Chrzanowie. Na miejsce wysłano zastęp PSP, który ugasił ogień. Sprawcę podpalenia policja ukarała mandatem w wysokości 500 zł.
- Na szczęście dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia ognia na zabudowania i zaparkowany samochód - mówi st. kpt. Wojciech Rapka, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.
Karę w wysokości 50 zł poniosła także osoba, która wypalała trawy na nieużytkach w Porębie Żegoty (gmina Alwernia).