VII Małopolski Festiwal Smaku - półfinał oświęcimski

5 czerwca 2011 roku, od godziny 10:00, na Rynku Starego Miasta w Oświęcimiu będzie się odbywał półfinał VII Małopolskiego Festiwalu Smaku. O tytuł najlepszych wyrobów i udział w wielkim finale VII Małopolskiego Festiwalu Smaku rywalizować będą producenci żywności z powiatów: oświęcimskiego, chrzanowskiego i olkuskiego. Kiermaszom będą towarzyszyły prezentacje artystyczne na estradzie.

VII Małopolski Festiwal Smaku - półfinał oświęcimski

Małopolski Festiwal Smaku to największe w Polsce, regionalne wydarzenie o charakterze kulinarnym, promujące małopolskich producentów żywności, produkty i potrawy lokalne oraz tradycyjne. Impreza realizowana jest cyklicznie od 2005 roku w formie plenerowych kiermaszów. W największych miastach regionu organizowane są eliminacje półfinałowe podczas których małopolscy producenci artykułów rolno-spożywczych prezentują swoje wyroby.

Podczas każdego półfinału jak również w trakcie finału organizowany jest konkurs "Małopolski Smak", w którym zgłoszone produkty i potrawy, ocenia komisja konkursowa, które przyznaje Grand Prix oraz II i III miejsce. Zwycięzcy półfinałów otrzymują "przepustkę" do krakowskiego finału, w którym wybierane są najlepsze produkty całej Małopolski.

Także publiczność odwiedzająca kiermasze wskazuje najlepsze według niej produkty w specjalnym plebiscycie publiczności. Publiczność zagłosuje na produkty w kategoriach: „Ekologiczne przysmaki", „Tradycyjne specjały", „Smakołyki z legendą", „Jak u mamy". Na głosujących podczas każdego z kiermaszów czekają atrakcyjne nagrody.

Półfinały VII Małopolskiego Festiwalu Smaku

Oświęcim – 5 czerwca, Rynek
Kraków – 11-12 czerwca, plac Wolnica
Tarnów – 19 czerwca, Rynek
Wadowice – 26 czerwca, Rynek
Nowy Sącz – 2 lipca, Rynek
Nowy Targ – 10 lipca, Rynek
Miechów – 17 lipca, plac T. Kościuszki

Wielki finał odbędzie się w Krakowie, na placu Wolnica 27-28 sierpnia.

Oświęcim – Rynek
5 czerwca 2011 r.

godz. 10:00 Otwarcie oświęcimskiego półfinału Małopolskiego Festiwalu Smaku, przedstawienie zasad konkursu i plebiscytu „Małopolski Smak", prezentacje wystawców, rozpoczęcie degustacji oraz plebiscytu „Małopolski Smak"

godz. 10:10–11:00 Prezentacje artystyczne, cz. I