Powiatowe Święto Miodu w najbliższą niedzielę

Powiatowa Rada Bartnicza w Chrzanowie, Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec oraz Starostwo Powiatowe w Chrzanowie zapraszają na Powiatowe Święto Miodu.

Powiatowe Święto Miodu w najbliższą niedzielę

Impreza odbędzie się 7 sierpnia w godz. 14-16.35 w skansenie w Wygiełzowie. Bilet normalny kosztuje 8,5 zł, a ulgowy 5 zł.

W programie:

14 – msza święta w zabytkowym kościele z Ryczowa

15 – wystąpienie gości

15.15 – ogłoszenie konkursu dla dzieci o tematyce pszczelarskiej

15.20 – rozstrzygnięcie konkursu pszczelarskiego „Najładniejsza pasieka powiatu chrzanowskiego”

15.35 – wykład „Rola i znaczenie produktów pszczelich”

15.50 – występ Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Małopolanie”

16.20 – ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i wręczenie nagród

16.35 – zakończenie

W plenerach skansenu odbędą się: kiermasz pszczelarski (sprzedaż miodu, pyłku i świec woskowych), sprzedaż sprzętu pszczelarskiego, pokaz uli dydaktycznych (pełna rodzina pszczela), promocja książki „Z pasieki do kuchni – przepisy kulinarne”, degustacja miodów, pokazy lania świec woskowych oraz warsztaty czerpania papieru i garncarstwa.