Maraton rowerowy dla samorządowców

Zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej edycji Otwartych Mistrzostw Polski Samorządowców w kolarstwie MTB, które odbędą się 28 sierpnia w Skarżysku-Kamiennej.

Maraton rowerowy dla samorządowców

Zawody organizuje Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji wspólnie z grupą Cezarego Zamany – jednego z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy.

Otwarte Mistrzostwa Polski Samorządowców w kolarstwie MTB odbywają się w ramach cyklu Mazovia MTB Marathon, który od 2005 roku zrzesza miłośników maratonów rowerowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

Głównym celem tych zawodów jest popularyzacja turystyki rowerowej, promowanie regionalnych szlaków i miejscowości turystycznych oraz propagowanie zdrowego trybu życia.

Cykl maratonów kolarskich skierowany jest do amatorów i ich rodzin.

Udział w zawodach mogą brać marszałkowie i członkowie zarządów województw, starości i członkowie zarządów powiatów, prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, skarbnicy, sekretarze, etatowi pracownicy samorządowi pełniący swoje funkcje z wyboru lub powołania, mający co najmniej 6 miesięcy stażu na w/w stanowisku w samorządzie.

Uczestnicy Mistrzostw Polski Samorządowców mają szansę wystartować na dystansie „Fit”, którego pętla ma długość około 25 kilometrów. Zwycięzcami zostaną zawodnicy, którzy w najkrótszym czasie pokonają trasę i nie pominą żadnego punktu kontrolnego.

Dla trzech najlepszych zawodników i zawodniczek przewidziane są puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Ze względu na amatorski charakter cyklu, uczestnicy są zobowiązani do jazdy w sztywnym kasku na sprawnym rowerze.

Więcej informacji na temat zawodów oraz ich regulamin na stronach internetowych www.mazoviamtb.pl oraz www.mcsir.skarzysko.pl.