Rozstrzygnięto IX Powiatowy Konkurs Jasełek i Przedstawień Szopkowych

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury podsumował IX Powiatowy Konkurs Jasełek i Przedstawień Szopkowych "Powiatowe Jasełka 2012". Nagrody i dyplomy wręczono laureatom 31 stycznia w sali kinowej Trzebińskiego Centrum Kultury.

Rozstrzygnięto IX Powiatowy Konkurs Jasełek i Przedstawień Szopkowych

Fot. Podczas spotkania zaprezentowała się jedna z nagrodzonych grup – Zespół Szkół w Płokach.

Uczestnicy zostali ocenieni w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe I-III oraz klasy IV-VI. Jury przyznało także nagrody indywidualne osobom, które wyróżniały się na scenie.

Anita Kuczawska, nauczycielka z Zespołu Szkół w Płokach wraz z innymi opiekunami przygotowywała swoją grupę od października.  Podkreśla, że teksty do przedstawienia były własnego autorstwa, a aktorzy mieścili się w przedziale wiekowym od 4 do 14 lat.

- Moi podopieczni chętnie biorą udział w przedstawieniach jasełkowych i już od kilku lat startują w konkursie. Konkurencja była bardzo duża, bo jasełka organizowane są na wysokim poziomie. Uczniowie z Zespołu Szkół w Płokach na pewno wezmą udział w kolejnych edycjach Powiatowego Konkursu Jasełek i Przedstawień Szopkowych – mówi Anita Kuczawska.

Wyniki konkursu

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły 22 zespoły  teatralne z łączną liczbą uczestników 560, w tym 11 przedszkoli i 11 szkół podstawowych z powiatu chrzanowskiego.

KATEGORIA : PRZEDSZKOLA

I MIEJSCE

1. Zespół teatralny „Jeżyki” z Przedszkola Samorządowego Nr 5 w Chrzanowie pod kier. naucz. M.Walaszek, Z. Śnieżek  „Bajkowe Jasełka”

II MIEJSCE