Prof. Marek Safjan wygłosi wykład dla studentów MUdD

31 marca prof. Marek Safjan, sędzia Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich, przyjedzie prosto z Luksemburga do Chrzanowa, gdzie wygłosi wykład dla studentów Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci pt. „Po co ludziom Prawo?” Wykład odbędzie się w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie ul. F. Focha 3 a rozpocznie o godz. 11.00.

Prof. Marek Safjan wygłosi wykład dla studentów MUdD

Celem wykładu będzie odpowiedź na kilka pytań: Jak ze zbioru reguł i zasad tworzone jest prawo? Czy prawo to tylko przywileje? Czy istnieje prawo dobre i złe?

Prof. Safjan od 1998 roku, przez osiem lat pełnił funkcję prezesa Trybunału Konstytucyjnego i był przewodniczącym Europejskiej Konferencji Sądów Konstytucyjnych. W swoim dorobku naukowym ma szereg publikacji z różnorodnych dziedzin prawa, m.in. prawa cywilnego, konstytucyjnego, europejskiego i medycznego, łącznie około 200 publikacji, w tym ponad 50 monografii. Do Chrzanowa przyjedzie na zaproszenie Fundacji Małopolski Uniwersytet dla Dzieci organizującej wykłady popularnonaukowe dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wykład profesora Safjana będzie 66 tego typu spotkaniem wykładowców akademickich z dziećmi powiatu chrzanowskiego.

Tekst: Jolanta Różowska