W starostwie odbyła się konferencja inaugurująca projekt "Z pomocą rodzinie"

30 marca zorganizowano konferencję inaugurującą projekt "Z pomocą rodzinie" realizowany w 2012 roku. Spotkanie odbyło się w chrzanowskim starostwie.

W starostwie odbyła się konferencja inaugurująca projekt "Z pomocą rodzinie"

Fot. Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie

Projekt "Z pomocą rodzinie" jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji Poddziałanie 7.1.2. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu "Z pomocą rodzinie" jest wzrost aktywności społeczno-zawodowej mieszkańców powiatu chrzanowskiego  poprzez zwiększenie kompetencji w zakresie umiejętności wychowawczych i rodzinnych, przywrócenie właściwych relacji rodzinnych i wzrost kompetencji społecznych i zawodowych.

Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych, młodzieży realizującej Indywidualny Program Usamodzielniania i rodzin bezradnych w sprawach opiekuńczyo-wychowawczych.

Działania:

- trening wyjazdowy dla osób niepełnosprawnych z elementami rehabilitacji

- Stacjonarne i wyjazdowe treningi kompetencji społecznych

- Wsparcie indywidualne (doradca zawodowy, psycholog, pedagog, terapeuta)

- Kursy zawodowe

- Pomoc Asystenta Rodziny

- Ponoszenie kosztów utrzymania dwóch mieszkań chronionych dla usamodzielniającej się młodzieży opuszczającej placówki opiekuńczo-wychowawcze

W ramach Programu Aktywności Lokalnej przy współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi realizowana jest edukacja obywatelska, edukacja dzieci i młodziezy oraz działania integracyjne.

Więcej na stronie: www.zpomocarodzinie.pl

Kontakt: e-mail - biuro.projekt.pcpr@powiat-chrzanowski.pl