W lipcu Festiwal ETNOmania

Zapraszamy na największe w tym roku spotkanie na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski –  WIELKIE WARSZTATY REGIONALNE, przebiegające pod hasłem ETNOmania, które już po raz drugi odbędą się w gościnnych progach Skansenu –  Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.

W lipcu Festiwal ETNOmania

W programie m.in. całodzienne warsztaty rzemiosła i rękodzieła ludowego. A do wyboru: garncarstwo, wikliniarstwo, bibułkarstwo, koronka klockowa, zabawkarstwo, bednarstwo, łyżkarstwo, malarstwo na szkle, haft, zielarstwo, rzeźbiarstwo i wiele, wiele innych.

Każdy będzie mógł spróbować wybranej techniki, a efekty swojej pracy oczywiście zabrać ze sobą!

Co jeszcze na ETNOmani?

Kreatywne EKOwarsztaty poprowadzi dla nas POLtwór oraz Żywa Pracownia.

Tańca ludowego będzie się można nauczyć pod czujnym okiem GDZIEBASÓW oraz Moniki Dudek z Kapelą Dudek Lewicki

Śpiewem białym uraczy nas Piwnica Śpiewu Tradycyjnego, a przygrywać jej będą GDZIEBASY.

Naszą dwudniową imprezę zwieńczy koncert zespołu MIĄŻSZ (freak/folk).

Ponadto:

• ETNOkino pod chmurką z kulturowo-obyczajowym tłem
  • ETNOzabawy, gry terenowe
  • akcje happeningowe, folkowe instalacje
  • strefa folkdizajnu, a w niej twórczo przetworzona tradycja na stoiskach młodych polskich projektantów
  • warsztaty inspirowane, czyli ETNOdesign dla każdego
  • pokaz ETNOmody, czyli współczesne kolekcje inspirowane folkiem
  • kiermasz rękodzieła artystycznego oraz produktów regionalnych
  • gotowanie na polanie - kuchnia regionalna
  • prezentacje atrakcji turystycznych regionu
  • wycieczki piesze i rowerowe po okolicy, a także na Zamek Lipowiec
  • ETNOkącik dla dzieci
  • konkursy!

ETNOmania. Wielkie Warsztaty Regionalne na Szlaku.

21.07 (10-22), 22.07 (10-20)

Skansen w Wygiełzowie (ul. Podzamcze 1, 40 km od Krakowa w kier. Oświęcimia)

Więcej informacji na www.szlakrzemiosla.pl

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Sportu i Turystyki.