Nowoczesne nauczanie szansą na dobra pracę

Pan Sławomir Krawczykiewicz – uczeń Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie, znalazł się w elitarnym gronie 5 przedstawicieli województwa małopolskiego w wyjeździe studyjnym do Turyngii, realizowanym w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce", w zakresie zmiennoprogramowych inteligentnych systemów sterownia układami mechatronicznymi.

Nowoczesne nauczanie szansą na dobra pracę

W trakcie tego wyjazdu wspólnie z grupą niemieckich uczniów w zespołach dwuosobowych polsko – niemieckich rozwiązywali zadania związane z programowaniem układów mechatronicznych. Po zajęciach uczniowie zwiedzali lokalne zakłady pracy, w których stosuje się automatykę produkcji, czyli praktyczne wykorzystanie układów mechatronicznych.

Jak poinformował Pan Mariusz Wacławek – Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego mechatronika jest kierunkiem nauczania obecnym w Powiatowym Centrum Edukacyjnym już od 9 lat.

Mechatronika według definicji przyjętej przez Międzynarodową Federację Teorii Maszyn i Mechanizmów jest „synergiczną kombinacją mechaniki precyzyjnej, elektronicznego sterowania i systemowego myślenia przy projektowaniu produktów i systemów produkcyjnych".