Benefis Jerzego Motyki

W sobotę w Muzeum Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie odbyło się Noworoczne Spotkanie Władz Samorządowych i Sponsorów Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

Benefis Jerzego Motyki

(Zdjęcia i tekst : Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec )

Spotkanie połączone było z benefisem Pana Jerzego Motyki, wieloletniego dyrektora Muzeum i twórcy Festiwalu. Laudację na cześć Jerzego Motyki wygłosił Marszałek Województwa Małopolskiego Pana Marek Sowa, a swoją obecnością uhonorowali Pana Jerzego Motykę przybyli na spotkanie senatorowie, posłowie, przedstawiciele samorządów powiatu chrzanowskiego oraz liczni sponsorzy XXII edycji wygiełzowskiego Festiwalu. Wieczór noworoczny w zabytkowym dworze z Drogini uświetnił występ młodych artystów opery i operetki z Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia Art" z Katowice.