80 Lat Szpitala Powiatowego w Chrzanowie

W sobotę 2 marca br. odbyły się uroczystości związane z obchodami 80 - lecia Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Na uroczystość przybyło ponad 800 osób, głównie obecnych, jak i emerytowanych pracowników Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

80 Lat Szpitala Powiatowego w Chrzanowie

Jubileusz rozpoczął się mszą św. w Kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie. Oficjalna i artystyczna cześć imprezy odbywała się na Hali Sportowej MOKSiR Chrzanów.

Przybyli goście wypełnili halę niemal do ostatniego miejsca.

Podczas uroczystości, obecny na obchodach Wojewoda Małopolski Jerzy Miller odznaczył zasłużonych pracowników Szpitala Powiatowego w Chrzanowie złotymi medalami za długoletnią służbę przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego.

Pani Ewa Potocka pełniąca obowiązki Dyrektora Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, wręczała pamiątkowe dyplomy oraz monografie szpitala rodzinom poprzednich dyrektorów jednostki, oraz osobom którzy w sposób szczególny przyczynili się do budowy i funkcjonowania szpitala. Podziękowania otrzymali również byli i obecni przedstawiciele władz samorządowych naszego powiatu.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili również Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Marek Sowa, Parlamentarzyści Pani Beata Szydło i Pan Tadeusz Arkit, Komendant Powiatowy Policji w Chrzanowie – Pan mł. insp Tomasz Zając, Komendant Powiatowy PSP w Chrzanowie – Pan mł. bryg. Marek Bębenek oraz wielu innych znamienitych gości.

Po części oficjalnej wspólną zabawę umilał zaproszonym gościom chór Canticum Canticorum, a całością artystyczna znakomicie kierował Pan Piotr Ciuła. Dowcipnym skeczom, piosenkom z dedykacjami, tematycznym kalamburom, żartom i śpiewom nie było końca. Impreza na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

W organizację uroczystości zaangażowani byli pracownicy Szpitala, Starostwa Powiatowego w Chrzanowie oraz Libiąskiego Centrum Kultury w Libiążu, Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie oraz OSP Chrzanów i MOKSiR Chrzanów.

Na wielka pochwałę zasługuje także młodzież z I Liceum Ogólnokształcacego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie, która w ramach pracy wolontaryjnej przyczyniła się w znaczący sposób do sprawnego przebiegu imprezy w każdej chwili niosąc pomoc uczestnikom spotkania.

OBSZERNY FOTOREPORTAŻ Z JUBILEUSZU NA NASZYM FACEBOOKU. ZAPRASZAMY NA NASZ FANPAGE